کدخبر: 17267

فعال سیاسی اصلاح‌طلب

اصولگرایان به عنوان رقیب اقای روحانی تلاش می کنند که بتوانند تجربه اولین ریاست جمهوری تک دوره ای را برای اقای روحانی به وجود بیاورند، در این راستا از هیچ کوششی برای رسیدن به این خواسته شان فرو گذار نخواهند کرد.

راستان نیوز |

  محمد جواد حق‌شناس، فعال سیاسی اصلاح‌طلب در خصوص فضای سیاسی کشور در آستانه انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به تعدد کاندیدا در جریان اصولگرایی تاکید کرد: اصولگرایان به عنوان رقیب اقای روحانی تلاش می کنند که بتوانند تجربه اولین ریاست جمهوری تک دوره ای را برای اقای روحانی به وجود بیاورند، در این راستا از هیچ کوششی برای رسیدن به این خواسته شان فرو گذار نخواهند کرد.

به نظر میرسد آنها اگر نتوانند روی بحث انصراف اقای روحانی موفق شوند، هدف دیگری را در دستور کار قرار خواهند داد و ان این است که اگر نتوانند در فضای رقابت های انتخاباتی نامزد شاخص ارایه کنند، حداقل با تعدد نامزدها وارد میدان شوند و انتظار دارند هر کدام از نامزدها از سبد رای مردم با گرایش های قومی، منطقه ای و موضوعی جذب کنند و هدف گذاری شده که بتوانند فضای انتخابات را به سمتی پیش ببرند که انتخابات به مرحله دوم کشیده شود.

وی افزود: این رویکرد در ادبیات رقابتی تئوری شکار شغال نام دارد، آنها در این روش می خواهند تاجایی که می شود فضای انتخابات دوقطبی نشود و فضای رقابتی گسترده تری سامان داده شود تا مجموع نامزدها با تعدد تریبون ها همه یک هدف را دنبال کنند و ان تخریب و نقد بی پرده و زمین زدن رییس جمهور مستقر است.

با این نگاه چند هدف دنبال می شود، هدف اول این است که آراء آقای روحانی کمتر شود چراکه در دوره ی قبل اقای روحانی رای لب مرز داشت و برای عبور از وضعیت 50 درصد خیلی وضعیت مطمینی نداشت. آنها میخواهند در این دوره از نامزدهایشان استفاده کنند تا دستاوردهای دولت را چهار سال گذشته مورد نقد قرار دهند. انتخاب این خبر را منتشر کرد.

 

ارسال نظر

نظرات کاربران