کدخبر: 16679

رهبر محبوس حزب دموکراتیک خلق

رهبر محبوس حزب دموکراتیک خلق ترکیه به دلیل عارضه قلبی از زندان شهر ادیرنه در غرب ترکیه به بیمارستان منتقل شد.

راستان نیوز |

   به نوشته روزنامه حریت، صلاح‌الدین دمیرتاش، برای انجام آزمایشات و امور پزشکی لازم بنا بر درخواست خود تحت تدابیر شدید امنیتی به بیمارستان منتقل شد.

چندی پیش رهبر محبوس حزب دموکراتیک خلق، به دلیل ابتلا به عارضه قلبی از زندان انفرادی‌اش خارج شد و مورد آزمایشات مختلف قرار گرفت.

براساس نتایج آزمایشات خون مشخص شد که میزان کلسترول خون وی بالا است. پس از اعلام نتایج آزمایشات اعلام شد که وضعیت سلامت دمیرتاش به گونه‌ای نیست که وی به بیمارستان منتقل شود و مجوز برای انتقال وی صادر نشد.

دمیرتاش پس از انجام آزمایشات بار دیگر به زندان انفرادی منتقل شد.

با این حال آیهان بیلگن، سخنگوی حزب دموکراتیک خلق ترکیه اعلام کرد که صلاح‌الدین دمیرتاش در زندان دچار اسپاسم قلبی شده است و اعضای حزب نسبت به وضعیت سلامتی رهبرشان دچار نگرانی شده‌اند.

با وجود اینکه دمیرتاش سابقه عارضه قلبی داشته اما از دریافت هرگونه خدمات پزشکی محروم مانده است.

هم چنین حوسنو ماهالی یکی از خبرنگاران محبوس که در 13 دسامبر در استانبول به اتهام توهین به مقامات دولتی بازداشت شده بود، به بیمارستان انتقال یافت.

پلیس این خبرنگار را در 13 دسامبر در خانه اش بازداشت کرده و به مرکز پلیس آورد، هم چنین وسایل وی از جمله لپ تاپ برای بررسی بیشتر توقیف و مرکز پلیس اورده شد.

ماهالی خبرنگارشبکه "ای هابر" به تازگی از مواضع دولت ترکیه در قبال حلب  سوریه و نحوه پوشش اخبار از سوی رسانه های ترکیه از تحولات حلب در شبکه اجتماعی توئیتر انتقاد کرده بود.

ایسنا

 

ارسال نظر

نظرات کاربران