کدخبر: 16186

یک منبع میدانی از اتاق عملیات حلب

یک منبع میدانی در جبهه حلب از ادامه پیشروی ارتش سوریه در محله‌های شرقی برای آزادسازی آخرین مناطقی که همچنان در اشغال تروریست‌های تکفیری قرار دارد، پس از فروپاشی صفوف آنها خبر داد.

راستان نیوز |

 نیروهای ارتش سوریه توانستند با درهم شکستن استحکامات دفاعی گروه‌های تروریستی به دستاوردهای مهمی در جبهه شرقی حلب دست یابند و مناطق متعددی را از لوث آنها پاکسازی کنند.

یک منبع میدانی از اتاق عملیات حلب گفت نیروهای ارتش سوریه در آستانه ورود به داخل قلعه حلب همزمان با پیشروی نیروهایش از سمت شرق به ویژه از سمت بیمارستان چشم‌ است که روز گذشته آزاد کرد.

یکی از مهمترین دژهای جبهه النصره در محله قاضی عسکر موسوم به دادگاه شرعی به کنترل ارتش سوریه درآمد.

منبع میدانی به تسنیم گفت پس از  این موفقیت ارتش سوریه، بخش قدیمی حلب در سایه فروپاشی آشکار صفوف گروه‌های تروریستی و اختلاف و چنددستگی میان گروه‌های باقی‌مانده در داخل محله‌های شرقی در محاصره کامل ارتش قرار دارد.

همزمان با پیشروی‌های ارتش سوریه، جبهه تروریستی النصره به مقرهای گروه‌های تروریستی جیش‌الاسلام و فیلق الشام حمله کرد و انبارهای مهمات آنها را تصرف کرد.

ارتش سوریه روز گذشته محله‌های کرم الطراب، القاطرجی، کرم الجزماتی و المیسر و میدان الشعار را از لوث تروریست‌های تکفیری پاکسازی کرد که با این موفقیت‌ها بیش از 60 درصد شرق حلب را از اشغال آنها آزاد کرده است.

خبر دیگر این‌که نیروهای ارتش سوریه امنیت فرودگاه بین‌ المللی حلب را به طور کامل تامین کرده‌اند،‌چرا که تروریست‌ها قبلا بر سمت غربی فرودگاه مسلط بوده و با حملات موشکی و تک‌تیراندازان خود مانع پرواز هواپیماها در طول روز می‌شدند، اما با آزادسازی منطقه کرم الجزماتی فرودگاه حلب کاملا امن شده  است.

نکته مهم دیگر این است که فرودگاه بین المللی حلب پس از تامین امنیت کامل اطراف آن می‌تواند پذیرای هواپیماهای مسافربری شود.

منبع سوری تاکید کرد نیروهای ارتش سوریه مناطقی را آزاد کرده است که از نظر تراکم جمعیتی و ماهیت جغرافیایی رسیدن به آنها بسیار دشوار بود،‌مناطقی که به عنوان دژهای مستحکم گروه‌های تکفیری قلمداد می‌شد، در نتیجه محله‌های باقی مانده هم در تیررس ارتش قرار گرفته است.

تنها نقطه دفاعی قوی باقی مانده برای گروه‌های تروریستی محور الشیخ سعید از سمت جنوب محله‌های شرقی  است که عملیات نظامی ارتش همچنان ادامه دارد و  اگر ارتش بتواند این محور را آزاد کند، معنایش فروپاشی و درهم شکسته شدن کامل استحکامات دفاعی تکفیری‌ها خواهد بود.

این منبع تاکید کرد احتمالا تا یک هفته دیگر با پاکسازی کامل شرق حلب، این شهر کاملا امن خواهد شد، چرا که فروپاشی گروه‌های تروریستی به ارتش قدرت پیشروی سریع و تحقق دستاوردهای بزرگ را داده و پیشروی سریع، تروریست‌ها را غافلگیر خواهد کرد.

منبع تسنیم
ارسال نظر

نظرات کاربران