کدخبر: 15813

بدلیل اعلام شرمساری از لغو سخنرانی علی مطهری

امام‌جمعه بجنورد گفت: لغو یک سخنرانی در شهری فاجعه و مصیبت نیست بلکه تعطیلی کارخانه‌های متعدد و بیکاری بسیاری از جوانان کشور باید مایه شرمساری باشد.

راستان نیوز |

 

راستان نیوز |  در حالیکه بسیاری از کسانی که گمان می رفت دستی در لغو سخنرانی علی مطهری داشته باشند از دخالتِ در لغو آن اعلام براعت کرده اند، امام جمعه بجنورد بدون توجه به اینکه رئیس جمهور منتخبِ ملت ایران است، سخنانِ تندی را علیه حسن روحانی از تریبون نماز جمعه مطرح کرد.

حجت‌الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته بجنورد اظهار داشت: بسیاری از سخنرانی برخی از نمایندگان مجلس استاندارد نیست و دلیلی ندارد حالا به هر دلیلی که تشخیص داده‌شده است سخنرانی فردی انجام نشود، چنین سروصدا و حاشیه‌سازی کنیم تا مسائل اصلی را مردم فراموش کنند.

وی بابیان اینکه رئیس دولت لغو سخنرانی نماینده مجلس در مشهد را مایه شرمساری دانسته است، افزود: اینکه یک سخنرانی در شهری لغو شود مصیبت عظما نیست بلکه بیکاری هزاران جوانان، تعطیلی کارخانه‌ها، بلاتکلیفی مسکن مهر و بسیاری موارد دیگر مایه شرمساری است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌شمالی با اشاره به مشکلات متعدد در بین آحاد جامعه افزود: شنیده‌ایم که یکی از نانوایی‌های بجنورد بابت فروش نان 12 میلیون تومان از مردم طلب دارد که در 50 سال اخیر بی‌سابقه بوده است. از سویی دیگر تولیدات لوله گستر اسفراین از سوی شرکت نفت خریداری نمی‌شود، در عوض لوله‌های بی‌کیفیت چینی وارد کشور می‌شود آیا این‌ها مایه شرمساری نیست؟

یعقوبی تصریح کرد: آدرس غلط به مردم ندهیم، نظام قانون و معیار دارد باید سنجیده‌تر سخن بگوییم، چراکه دشمنان از روی سخنان ما قضاوت کرده و تصمیم‌گیری می‌کنند.

امام‌جمعه بجنورد به سالروز تشکیل بسیج مستضعفین اشاره‌ کرد و گفت: بسیج در دوران دفاع مقدس آشکار شد و مردم بدون تکلیف در صحنه حاضر شدند و شهدای بسیجی اکنون پشتوانه نظام هستند. امروز نیروهای بسیج در تمام عرصه‌ها ورود داشته و الحمدالله توانسته‌اند با نیروی ایمان و اقتدار، سازندگی و اقتدار را به همراه داشته باشند.

وی به حادثه تروریستی دیروز عراق اشاره کرد و اظهار داشت: اگرچه دشمن با حادثه تروریستی دیروز عراق و شهیدشدن ده‌ها تن از زائران اربعین حسینی کام ما را تلخ کرد، اما واضح است که دشمن تحمل دیدن امنیت اربعین را نداشت و با حادثه تروریستی تعدادی از مسلمانان را به شهادت رساند.

 

ارسال نظر

نظرات کاربران