کدخبر: 15676

میت رامنی مخالف سرسخت رئیس جمهور منتخب آمریکا که پیشتر او را «فریبکار، جعلی و نامناسب» برای ریاست جمهوری این کشور خوانده بود، روز شنبه به گرمی دستان ترامپ را فشرد و گفته میشود احتمال کاندید شدن وی برای پست وزارت خارجه آمریکا می رود.

راستان نیوز |

راستان نیوز | میت رامنی مخالف سرسخت رئیس جمهور منتخب آمریکا که پیشتر او را «فریبکار، جعلی و نامناسب» برای ریاست جمهوری این کشور خوانده بود، روز شنبه به گرمی دستان ترامپ را فشرد و گفت که از شانس گفت وگو با رئیس جمهور جدید قدردانی می کند.

به گزارش «یو.اس.ای تودی» میت رامنی که ماه هاست به آمریکایی ها می گوید دونالد ترامپ را رئیس جمهور مناسبی برای آنان نمی بیند، روز شنبه ساعت 13 به وقت محلی یک ساعت و 20 دقیقه با رئیس جمهور منتخب آمریکا و «مایک پنس» معاون وی در محل باشگاه گلف ترامپ واقع در «بدمینستر نیوجرسی» عمدتا درباره مسائل مختلف جهانی گفت وگو کرد.

پولیتیکو درباره این دیدار نوشت: ترامپ شاخه زیتون (نماد صلح و آشتی) را به رامنی پیشنهاد داد و تصاویر ویدیویی نشان می دهد که میت رامنی نامزد سابق جمهوریخواه و رقیب باراک اوباما در انتخابات سال 2012 ریاست جمهوری آمریکا در ملاقات با ترامپ لبخند می زند و به گرمی با او و معاونش مایک پنس دست می‌دهد.

یک منبع آگاه به یو اس ای تودی گفت: بعد از دیدار، وقتی رامنی به سوی جایگاه استقرار خبرنگاران رفت، دونالد ترامپ دستانش را جلوی دهانش لوله کرد و فریاد زد: خیلی خوش گذشت.

رامنی دیدار خود با ترامپ را در این عبارت ها خلاصه کرد: ما گفت وگوهایی گسترده در زمینه های مختلف جهانی و مهم مرتبط با آمریکا داشتیم. ما درباره این موضوع های جهانی تبادل نظر کردیم . من از شانس گفت وگو با رئیس جمهور منتخب و نگاه رو به جلو دولت آینده قدردانی می کنم.

براساس گمانه زنی‌های برخی رسانه‌های آمریکا، میت رامنی می‌تواند کاندیدایی برای پست وزارت خارجه باشد، اگر چه «رودی جولیانی» شهردار سابق نیویورک هم یکی از مدعیان دیگر کسب این سمت است.

رامنی در برخی مسائل سیاست خارجی با ترامپ اختلاف دیدگاه شدید دارد. به عنوان مثال، رامنی در گذشته بیشتر در صف منتقدان روسیه بوده و از این جهت نظرات او با رویکرد دونالد ترامپ، که در جریان مبارزات انتخاباتی از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه ستایش کرده بود، همخوانی ندارد.

ایرنا

ارسال نظر

نظرات کاربران