کدخبر: 15293

در آستانه آغاز به کار نمایشگاه مطبوعات

رییس جمهور در بازدید از نمایشگاه مطبوعات با اهالی رسانه به گفتگو نشست.

راستان نیوز |

 

راستان نیوز | بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات با میزبانی از 900 رسانه در قالب 620 غرفه با شعار «شفافیت و صداقت» در مصلای امام خمینی(ره) تهران برپا شده است.

همزمان با برگزاری نمایشگاه مطبوعات، نشست‌های متنوع روزنامه‌نگاران خارجی، کارگاه‌های آموزشی، نشست‌های تخصصی با موضوعات روز روزنامه‌نگاری در چهار تالار گفت‌وگو، سه سالن نشست‌های تخصصی و همچنین حضور وزرا و سخنگوی دولت در این نمایشگاه برای گفت‌وگو با خبرنگاران در نظر گرفته شده است.

امسال در بخش موسسات مطبوعاتی 23 غرفه، رسانه‌های استانی و منطقه ای 65 غرفه، تشکل های مطبوعاتی هشت غرفه، کسب و کار مرتبط با رسانه ها 20 غرفه، روابط عمومی دستگاه ها هفت غرفه، ادارات کل ارشاد استان ها و خانه های مطبوعات استانی که نشریات استان ها را نمایندگی می کنند،31 غرفه، نشریات دانشجویی دو غرفه (یک غرفه مربوط به نشریات زیرمجموعه وزارت علوم و یک غرفه مربوط به نشریات زیرمجموعه دانشگاه آزاد)، روزنامه ها 40 غرفه، خبرگزاری ها 13 غرفه، رسانه‌های حوزه دین و اندیشه 23 غرفه، رسانه های فرهنگی و هنری 86 غرفه، رسانه های سیاسی و اقتصادی 94 غرفه، رسانه های آموزشی و تخصصی 99 غرفه، رسانه های عمومی و خانواده 79 غرفه و در بخش رسانه های حوزه کودک و نوجوان 11 غرفه دایر شده است.

برگزاری کارگاه های تخصصی و کاربردی در نمایشگاه امسال در بخش رسانه های داخلی با حضور اساتید علوم ارتباطات و پیشکسوتان حوزه رسانه برگزار می شود.

سخنرانی روحانی در نمایشگاه مطبوعات

حسن روحانی گفت: بسیار خوشحالم که در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و اصحاب رسانه توفیق دارم تا در لحظاتی نکاتی را به محضر شما عرض کنم.

رئیس جمهور گفت: بی‌تردید رسانه و مطبوعات و اصحاب آن وسیله‌ای برای ارتباط افکار مردم با حاکمیت و انتقال نظر حاکمیت به مردم و فراهم آوردن زمینه برای توسعه جامعه در کشور هستند.

او ادامه داد: رسانه یکی از عوامل اصلی توسعه است و توسعه هم وسیله‌ای برای فعالیت رسانه‌هاست. ما امروز در شرایطی قرار گرفته‌ایم که بار مسئولیت رسانه‌ها و مطبوعات شاید از هر زمان دیگر بیشتر باشد. ما در شرایطی هستیم که منطقه ما شرایط پیچیده‌ای دارد و ما نیازمند امنیت هستیم.

روحانی گفت: شاید تعبیرات مختلفی از این موضوع بشود. یکی بگوید امنیت در سایه هنرمندی سیاست خارجی یک کشور تضمین می‌شود. دیگری بگوید نیروهای مسلح توانمند و قدرتمند و توان بازدارندگی امنیتی می‌تواند امنیت را برای جامعه تضمین کند اما واقعیت آن است که معضلات امنیتی به مفهومی که امروز منطقه ما با آن مواجه است؛ یعنی عمدتا تروریسم و گروه‌هایی که با افکار جاهلی و رنگ و لعاب دینی و گروه‌هایی که با عصبیت و فهم غلط و نادرست از اسلام و جهاد اسلامی هستند؛ به جان اسلام و مسلمانان و منطقه افتاده‌اند. در چنین شرایطی و دربرابر چنین تهدیدی آنچه می‌تواند ما را از ناامنی‌ها حفاظت کند و جامعه‌ای امن برای ما بوجود آورد؛ آن است که در کشور گوش شنوایی برای افراط و ندای تروریزم وجود نداشته باشد.

روحانی ادامه داد: اگر تروریزم در جامعه جاذبه داشته باشد و اگر مردم یا بخشی از مردم ندای تروریست‌ها را بپسندند؛ نه سیاست خارجی می‌تواند معضل امنیت را حل کند و نه قدرت نظامی. هیچکدام نمی‌توانند. آنچه امروز در کشور ما و جامعه ما امنیت را آفریده؛ بیداری، هوشیاری و آگاهی و انسجام داخلی کشور است.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

ارسال نظر

نظرات کاربران