کدخبر: 15180

به مناسبت روز کوروش؛

هفتم آبان، جمعیت انبوهی در آرامگاه کوروش گرد آمدند تا به مناسبت روز فتح بابل توسط کوروش و اعلان اولین بیانیه حقوق بشر در جهان توسط کوروش هخامنشی را جشن بگیرند.

راستان نیوز |

راستان نیوز | جمعیت انبوهی در هفتم آبان سال 95 در پاسارگاد، آرامگاه کوروش گرد آمدند تا به مناسبت روز جهانی کوروش که روز فتح بابل توسط کوروش است را جشن بگیرند.

در این روز, کوروش بیانیه ای صادر کرد که به آن, اولین اعلامیه حقوق بشر در جهان میگویند.

میزان نوشت: صالحی از دستگیری عوامل اصلی تجمع روز جمعه در پاسارگاد فارس خبر داد و گفت: اقدامات این افراد پیش از این از سوی دستگاه‌های امنیتی، اطلاعاتی و انتظامی مورد رصد قرار گرفته بود. به گزارش روابط عمومی دادستانی کل کشور، علی صالحی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس از دستگیری عوامل اصلی هنجار شکنی در تجمع روز جمعه در پاسارگاد فارس خبر داد و گفت: اقدامات این افراد پیش از این از سوی دستگاه‌های امنیتی، اطلاعاتی و انتظامی مورد رصد قرار گرفته بود. وی افزود: پس از انجام تحقیقات لازم، لیدرها و سرشاخه‌های اصلی این تجمع که به سردادن شعارهای هنجارشکنانه و ضدارزش‌ها‌ اقدام کرده بودند، دستگیر شدند. دادستان شیراز خاطرنشان کرد: برای این افراد پروند قضایی تشکیل شده و وفق مقررات برخورد قضایی لازم با آن‌ها صورت خواهد گرفت.

ارسال نظر

نظرات کاربران