کدخبر: 24074
راستان نیوز |

   مصرف منظم آنتی اکسیدان ها، ویتامین‌ها و مواد معدنی در افزایش طول عمر مؤثر است:

 

بروکلی: حاوی ترکیبات تقویت کننده سیستم ایمنی بوده و به از بین بردن زخم‌های معده و حتی سرطان٬ کمک می‌کند.

 

ماهی سالمون: این ماهی سرشار از امگا ۳ است. اگر از این ماهی‌ها به طور مرتب در برنامه غذایی خود استفاده کنیم٬ خطر بیماری‌های قلبی کمتر شده و از ما در برابر التهابات بدن که سرمنشأ بسیاری از بیماری‌های خطرناک هستند٬ محافظت می‌کنند.

آب: همیشه به قدر کافی به بدن آبرسانی کنید. این کار خطر لخته شدن خون را کمتر می‌کند. همچنین باعث می‌شود که جوان‌تر به نظر برسید.

 

انواع توت: توت فرنگی٬ بلوبری٬ تمشک و خلاصه انواع توت٬ مقادیر بسیار زیادی آنتی اکسیدان را در خود جای داده‌اند و بسیاری از بیماری‌ها را که زندگی ما رو تهدید می‌کنند٬ از ما دور نگه می‌دارند.

 

سیر: ترکیبات شیمیایی طبیعی موجود در سیر از فعالیت ترکیبات سرطان زا در بدن جلوگیری می‌کنند.

 

روغن زیتون: چربی‌های غیر اشباع مونو موجود در روغن زیتون٬ با سلامت مغز و قلب در ارتباط هستند و از بروز سرطان نیز جلوگیری می‌کنند. به علاوه٬ کسانی که از رژیم غذایی حاوی روغن زیتون استفاده می‌کنند٬ چین و چروک‌های کمتری در پوست خود دارند.

 

مغزها: وجود چربی‌های سالم٬ پروتئین٬ فیبر٬ ویتامین‌ها و مواد معدنی در مغزها آنها را به سالم‌ترین میان وعده‌ها تبدیل کرده است. البته همه مغزها از نظر خواص مشابه هم نیستند و بعضی از اونها اثرات مفیدتری بر روی سلامتی دارند٬ مثل گردو و بادام.

بهداشت نیوز

ارسال نظر

نظرات کاربران