کدخبر: 20370

دودی که در چشم مردم می‌رود

دبیر کل جمعیت هلال احمر گفت: هلال احمر وضعیت اسفناکی دارد و دیر یا زود، دود این وضعیت به چشم مردم خواهد رفت.

راستان نیوز |

  مصطفی محمدیون در جلسه شورای معاونین جمعیت با حضور علی اوسط هاشمی، استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به وقوع سیل اخیر در سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: مسئله آشکار در سیل و آب‌گرفتگی اخیر سیستان و بلوچستان، مدیریت و هماهنگی میان همه دستگاه‌ها در استان بود که نشات گرفته از آمادگی قبلی در مواجهه با این پدیده با توجه به اطلاع‌رسانی قبل از حادثه؛ بود.

وی گفت: همچنین با توجه به حضور مسئولان و به خصوص استاندار سیستان و بلوچستان در کنار مردم، با وجود ابعاد حادثه، اما نوعی رضایتمندی در میان مردم وجود داشت.

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر عنوان کرد: اگر چند دهه قبل، هلال احمر را فقط به بیمارستان و دارو می شناختند؛ امروز هلال احمر را به امداد و نجات و آموزش همگانی می شناسند، بنابراین، اولویت اول هلال احمر، تجهیز انبارهای امدادی جهت حفظ آمادگی جمعیت برای مقابله با حوادث احتمالی است و همزمان با آن، آموزش همگانی به مردم جهت رسیدن به جامعه ای که همه ی هموطنانمان، خود؛ یک امدادگر باشند.

وی با تقدیر از تمامی نیروهایی که در حوادث اخیر برف و کولاک و سیل و آبگرفتگی در سراسر کشور در حال فعالیت بودند، بخصوص نیروهای داوطلب، گفت: داوطلبان، انسان های بی نام و بدون چشمداشتی هستند که فراتر از مسئولان در حال خدمتند؛ اینها را باید روی چشم بگذاریم.

به گزارش هلال احمر - محمدیون، با تشکر ویژه از رسانه‌ها بخصوص رسانه ملی به خاطر انعکاس خدمت رسانی هلال احمری‌ها به مردم در حوادث اخیر در شبکه یک و تمام بخش‌های خبری این رسانه، تاکید کرد: تمامی هلال احمری‌ها باید خواسته به حق شان را در خصوص وضعیت بحرانی تجهیزات، انبارها و امکانات به گوش تک تک مسئولان برسانند.

دبیرکل جمعیت هلال احمر با بیان اینکه در برف و کولاک اخیر، 72 ساعت به صورت تنگاتنگ با جانفشانی امدادگران روبرو بودم، افزود: تکلیف اداری همه ما این است که مسولین؛ به هلال احمر و نجات مردم اهمیت بدهد. هلال احمر وضعیت اسفناکی دارد و دیر یا زود، دود این وضعیت به چشم مردم خواهد رفت.

محمدیون با تاکید بر ضرورت اطلاع رسانی انعکاس عملکرد جمعیت، اظهار کرد: در مواقع مورد نیاز در کنار مدیران عامل استان های هلال احمر خواهم بود، لازم است برای خدمت رسانی به مردم، نه شب بشناسیم و نه روز و در این ماموریت لازم است روابط عمومی دوشادوش با حوزه دبیرکل حرکت کند.

تسنیم

ارسال نظر

نظرات کاربران