کدخبر: 18099

مزرعه آناناس یکی از دیدنی ترین مزارع کشاورزیست.

راستان نیوز |

    آناناس با نام علمی «Ananas comosus» از خانواده بروملیاسه (Bromeliaceae) می‌باشد که گیاهانی غالباً علفی و تقریباً درختچه مانند به ارتفاع 1 تا 1.5 متر هستند و بزرگی برجستگی روی آن از 30 تا 100 سانتی‌متر متغیر است.

مشخصه اصلی این خانواده گلدهی شاخساره برای یک بار است. آناناس به وسیله پاجوش‌هایی که از پایه ساقه بلند می‌شود، جایگزین می‌گردد. گیاه آناناس از نظر سیستم ریشه‌ای، ریشه‌های سطحی، محدود و نابجا دارد که به شکل افقی تا 60 سانتی‌متر و عمق یک متر گسترش دارند. در واقع به خاطر بالا بودن ریشه‌ها و سطحی بودن آن‌ها، مزرعه آناناس را هر 3 تا 4 سال یک بار تجدید می‌کنند.

مزرعه آناناس

آناناس مانند موز ساقه کاذب دارد که از به هم پیوستن دمبرگ‌ها به وجود می‌آید.

در درختچه آناناس، برگ‌ها نوک‌تیز و پهن بوده و از ساقه بلندتر هستند. رنگ برگ‌ها معمولاً در قسمت فولانی، قرمز ابلق و در سطح زیرین خاکستری نقره‌ای است. تعداد برگ‌های هر درختچه آناناس به 60 تا 80 عدد می‌رسد. ساختمان برگ‌ها به گونه‌ای است که در سطح رویی فاقد روزنه بوده اما در سطح زیرین دارای روزنه است. در هر میلی‌متر مربع برگ درختچه آناناس، 70 تا 85 روزنه وجود دارد که یکی از سلول‌های کناری روزنه رشد کرده و به صورت درپوش، روی روزنه قرار می‌گیرد. این درپوش به صفحه تریکوم معروف است و با وجود این درپوش، تعرق به حداقل می‌رسد. برگ‌های درختچه آناناس دارای انحنا می‌باشند که سبب می‌شود آب به سمت پایین برگ و ریشه‌ها هدایت شود. حاشیه برگ‌ها در برخی ارقام آناناس دارای مقداری خار است و این خارها هر قدر کمتر و نرم‌تر باشند، بهتر است. برگ‌ها قبل از گلدهی باز می‌شوند.

گل در درختچه آناناس در واقع همان جوانه انتهایی ساقه است. گل‌های آناناس دوجنسی و کامل است یعنی اعضای گل، 3 یا مضربی از 3 است. گل‌آذین آناناس 100 تا 200 گل دارد که باعث تشکیل میوه‌های مرکب می‌شوند که سینکارپ (Syncarpe) نامیده می‌شوند. هر میوه مرکب از چند گل جدا از هم تشکیل شده که بر روی یک گل‌آذین متراکم قرار دارند (مانند انجیر و توت سفید) و در همین حین، گل‌آذین نیز به شکل گوشتی و قابل خوردن درمی‌آید.

در زمان شکوفایی گل‌های آناناس، در هر روز تنها یک یا چند گل باز می‌شود و به این ترتیب باز شدن گل‌ها در مدت 3 الی 4 هفته اتفاق می‌افتد. باز شدن گل‌ها، از قاعده گل آغاز می‌شود. گل‌های آناناس دارای شهد می‌باشند.

در آناناس میوه مرکب از ترکیب میوه‌چه‌های شبیه سته، پایه کاسبرگ‌ها و براکته‌های گل می‌باشد. میوه رسیده آناناس شبیه میوه کاج بوده ولی ابعاد آن متفاوت است. در واقع شاید به همین خاطر باشد که نام انگلیسی آن را «Pineapple» به معنای «سیب کاج» گذاشته‌اند.

معمولاً از زمان باز شدن آخرین گل تا رسیدن میوه، چهار ماه زمان لازم است. به طور متوسط، عریض‌ترین قسمت در ته میوه است. وزن میوه به طور میانگین حدود 2 کیلوگرم است. قسمت خوراکی میوه 60 درصد کل میوه را تشکیل می‌دهد و 85 درصد قسمت خوراکی میوه را آب تشکیل می‌دهد. در بالای میوه، تاج (Crown) میوه وجود دارد که حاوی 15 تا 50 عدد برگ است. از این قسمت برای ازدیاد گیاه آناناس استفاده می‌کنند. البته فایده دیگر وجود تاج یا Crown این است که روی میوه در حال نمو حالت سایه ایجاد می‌کند و در نتیجه احتمال آفتاب سوختگی میوه را کاهش می‌دهد.

از نظر شرایط آب و هوایی، آناناس در دمای 16 تا 35 درجه سانتی‌گراد رشد می‌کند اما بهترین دما برای آن 26-20 درجه سانتی‌گراد می‌باشد و دماهای پایین‌تر و بالاتر، در کیفیت و نسبت قند به اسید میوه تأثیرگذار است. البته میزان دمای مطلوب در گونه‌های مختلف آناناس متفاوت است به عنوان مثال مقاومت رقم Queen نسبت به تغییرات دما از رقم Cayenne بیشتر است.

آناناس تا حدودی نسبت به خشکی هوا مقاوم است به این دلیل که جزو گیاهان CAM به شمار می‌آید. گیاهان CAM گیاهانی هستند که در اثر شرایط سخت و خشک آب و هوایی، به نوعی فرایند سوخت و ساز مجهز شده‌اند که طی آن دی‌اکسید کربن تنها در طول شب جذب گیاه می‌شود و در طول روز روزنه‌های هوایی گیاه برای جلوگیری از تبخیر اضافی آب، بسته می‌شوند در نتیجه عمل فتوسنتز در این گیاهان، فقط در شب انجام می‌شود.

CAM به انگلیسی مخفف‌شده عبارت «متابولیسم اسید کراسولایی» است. به زبان ساده‌تر، مقدار اسید آلی موجود در این گیاهان در هنگام شب افزایش می‌یابد و اگر یک برگ این گیاهان را در نزدیکی صبح مزه کنیم، ترش است که این به خاطر ذخیره اسید مالیک در واکوئل آن‌ها می‌باشد. مقدار اسید آلی موجود در این گیاهان، در روشنایی روز بعد کاهش می‌یابد.

البته دلیل مقاومت آناناس به خشکی هوا علاوه بر این عامل، به خاطر ساختمان برگ آن نیز می‌باشد.

این گیاه در مناطقی که بارندگی سالیانه حدود 600 میلی‌متر باشد، به آبیاری نیاز ندارد اگرچه به منظور برداشت میوه در حجم تجاری، به 1000 تا 1500 میلی‌متر بارندگی (یا آبیاری) سالیانه و رطوبت نسبی 70 تا 80 درصد نیاز دارد.

گیاه آناناس خاکی با عمق متوسط 0.5 تا 1 متر با زهکش خوب و بافت لوم رسی- شنی یا بافت شنی را می‌پسندد. بهترین PH برای آن حالت اسیدی است که محدوده 5.6-4.5 برای آن مناسب است. البته در برخی منابع، محدوده 6.5-5 درج شده است. این گیاه به زهکشی پایین بسیار حساس است و در خاک بایستی مقدار زیادی مواد آلی و پتاسیم وجود داشته باشد. برای تولید یک محصول خوب، خاک باید غنی و حاصلخیز باشد.

در ایران و شهر اصفهان آناناس کشت میشود. شما میتوانید آناناس را در گلدان و منزل نیز کشت کنید.

 

 

 

 

ارسال نظر

نظرات کاربران