کدخبر: 12534

کلمه آدامس که نوعی جویدنی مصنوعی می باشد؛ و در قدیم با نام سقز شناخته میشد، نام توماس آدامز آمریکایی بر روی سقزهای آمریکایی بوده است.

راستان نیوز |

راستان نیوز | کلمه آدامس که نوعی جویدنی مصنوعی می باشد؛ و در قدیم با نام سقز شناخته میشد، نام توماس آدامز آمریکایی بر روی سقزهای آمریکایی بوده است. که کلمه آدمز بصورت آدامس، تغییر کرده است.

نام آدامس، فارسی شده نام سقزهای آمریکایی وارداتی اولیه است که با نام سقز جویدنی نیویورکی آدمز، وارد ایران شدند.
 
در واقع کلمه آدامس نوعی اسم مارک سقز بوده است که توماس آدامز، بر روی محصولات خود گذاشته بود.
پیشینه آدامس که برای تازه کردن و از بین بردن بوی بد دهان یا سرگرمی به‌کار می‌رود، به ۱۸۶۰ میلادی بازمی‌گردد؛ هنگامی که ماده‌ای با نام چیکله(chicle) تولید شد.
 
مانیلکارا چیکله، درخت همیشه سبز گرمسیری در مکزیک و آمریکای مرکزی می باشد. این درخت، ماده آدامس طبیعی بنام چیکله را تولید می کند که بصورت سنتی در ساخت آدامس استفاده میشود.
 
علاقمندان به آدامس، حتما در مصرف آن، به نکات مهم زیر توجه کنند:

در مورد آدامس‌های نیکوتین و کافئین دار به یاد داشته باشید این آدامس‌ها مخصوص افراد سیگاری در حال ترک بوده و مصرف آن برای کودکان، افراد غیرسیگاری و زنان حامله و شیرده منع شده است.

آدامس‌های نیکوتین دار را تحت نظر پزشک مصرف کنید. آدامس‌های با خاصیت سفیدکنندگی اگرچه جرم و لک دندان را برطرف می‌کند، اما مصرف مستمر و زیاده از حد آن موجب می‌شود مواد سفیدکننده آن باعث ساییدگی شدید مینای دندان شده و به گسترش پوسیدگی دندان‌ها کمک کند.

آدامس نعنا و دارچین به علت خاصیت قوی ضدباکتریایی، باکتری‌های مولد گازهای بد بوی دهان را نابود می‌کند، اما این را هم بدانید آدامس دارچین به دلیل طعم تند و تیزی که دارد، می‌تواند مخاط دهان را دچار سوختگی، قرمزی و آفت کند.

افرادی هم که از آدامس‌های نعنایی جهت رفع نفخ و باد شکم استفاده می‌کنند، بدانند اسانس‌ها بیشتر به‌عنوان طعم‌دهنده به محصولات اضافه می‌شود و معمولاً در کارخانجات، خواص و اثربخشی اسانس نعنا در ترکیب با آدامس مدنظر قرار گرفته نمی‌شود.

ارسال نظر

نظرات کاربران