کدخبر: 9585

والدین، همواره بدنبال تربیت صحیح فرزندانشان هستند و آرزویشان موفقیت آنهاست.

راستان نیوز |

راستان نیوز | والدین، همواره بدنبال تربیت صحیح فرزندانشان هستند و آرزویشان موفقیت آنهاست. آنان از هیچ تلاشی برای به ثمر نشستن فرزندانشان، دست بر نمی دارند و برای آنها، بهترین آرزوها را در سر می پرورانند.

اما گاهی بعلت شدت علاقه به فرزند و اشتیاق به پیشرفت آنها، اهداف غیر واقع بینانه ای برای فرزندانشان تعریف کرده و آنها را به جهت های اشتباه راهنمایی می کنند.

 مدیر مدرسه ای در کلکته هندوستان، این نامه بسیار جالب و آموزنده را چند هفته قبل از شروع امتحانات، برای والدین دانش آموزان فرستاده است، که خواندن آن را به همه توصیه می کنیم؛

چه آنان که صاحب فرزند هستند و چه آنان که در آینده صاحب فرزند خواهند شد، و چه افرادی که همواره بدنبال فهم بیشتر از زندگی می باشند. این نامه مدیر مدرسه را در زیر بخوانید:

 

والدین عزیز امتحانات فرزندان شما به زودی آغاز می شود. من می دانم شما چقدر اضطراب دارید که فرزندانتان بتوانند به خوبی از عهده امتحانات بر آیند. اما لطفا در نظر داشته باشید که در بین این دانش آموزان یک هنرمند وجود دارد که نیازی به دانستن ریاضیات ندارد. یک کارآفرین وجود دارد که نیازی به درک عمیق تاریخ یا ادبیات انگلیسی ندارد. یک موزیسین وجود دارد که کسب نمرات بالا در شیمی برایش اهمیتی ندارد. یک ورزشکار وجود دارد که آمادگی بدنی و فیزیکی برایش بیش از درس فیزیک اهمیت دارد. اگر فرزندتان نمرات بالایی کسب کرد ،عالی است. در غیر این صورت، لطفا اعتماد به نفس و شخصیتش را از او نگیرید.

به آنها بگویید، مشکلی نیست، آن فقط یک امتحان بود و آنها برای انجام چیزهای بزرگتری در زندگی به دنیا آمده اند. به آنها بگویید، فارغ از هر نمره ای که کسب کنند، شما آنها را دوست خواهید داشت و آنها را قضاوت نخواهید کرد. لطفا این را انجام دهید تا ببینید چگونه فرزندانتان، جهان را فتح خواهند کرد. یک امتحان یا نمره پایین، نبایستی آرزوها، استعداد و اعتماد به نفس آنها را فدا کند. و در پایان، لطفا فکر نکنید که دکترها و مهندسین، تنها انسان های خوشحال و خوشبخت روی زمین هستند. با احترام فراوان، مدیر مدرسه

ارسال نظر

نظرات کاربران
  • ناشناس

    عالی