کدخبر: 3736
راستان نیوز |

 درگیری مرگبار دو نانوا در شهرری ری با قتل مرد ۵۲ ساله پایان یافت. ساعت ۲۱:۴۵ شب گذشته از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ وقوع یک فقره درگیری منجر به جنایت به کلانتری ۱۷۲ حضرت عبدالعظیم اعلام شد.

 

با حضور ماموران کلانتری در محل جنایت واقع در محوطه ی چمن میدان شهید سلمانی و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد که فردی ۵۵ ساله به نام علی بر اثر اصابت ضربه جسم تیز به ناحیه گردن، جانش را از دست داده است. با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد و به دستور قاضی کشیک دادسرای عمومی و انقلاب شهرری، پرونده در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با حضور کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد که مقتول، کارگر مغازه نانوایی در فاصله چند متری از محل وقوع جنایت است. براساس اظهارات شاهد اصلی صحنه درگیری منجر به جنایت (یکی از کارگران مغازه نانوایی)، مقتول در درگیری با یکی از کارگران جوان نانوایی به نام مرتضی به قتل رسیده است.

شاهد صحنه جنایت در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ساعت ۲۱:۳۰ مرتضی قصد رفتن به خانه اش را داشت که در زمان خروج از مغازه، با مقتول درگیری لفظی پیدا کرد. درگیری آنها شدت پیدا کرد و به داخل محوطه میدان کشیده شد. در این زمان مقتول با دسته ی تی چند ضربه به سمت مرتضی پرتاب کرد که مرتضی نیز با چاقویی که همراه خود داشت ضربه ای را به سمت مقتول پرتاب کرد که چاقو به گردن مقتول برخورد کرد. زمانی که مقتول بر روی زمین افتاد، مرتضی شروع به خودزنی کرد که باعث مجروح شدنش از ناحیه دست و پا شد. قصد گرفتن چاقو از مرتضی را داشتم که او مرا تهدید کرد و در حالی که دچار خونریزی شدیدی شده بود، از محل متواری شد.

با توجه به اظهارات شاهد صحنه جنایت مبنی بر خودزنی قاتل و احتمال مراجعه وی به مراکز درمانی جهت انجام اقدامات درمانی، بلافاصله طرح مهار به مرحله اجر گذاشته شد و ساعتی پس از ارتکاب جنایت، ماموران کلانتری ۱۷۲ حضرت عبدالعظیم در حالی که مرتضی ۲۵ ساله برای انجام اقدامات درمانی بر روی پای راست و کتف دست چپ و جلوگیری از ادامه خونریزی به بیمارستان شهدای هفتم تیر شهرری مراجعه کرده بود، او را دستگیر کردند.

همزمان با اجرای طرح مهار توسط مأمورین کلانتری ۱۷۲ ، کارآگاهان اداره دهم نیز در تحقیقات از محل درگیری اطلاع پیدا کردند که قاتل و مقتول ، هر دو نفر کارگر روزمرد مغازه نانوایی هستند که تنها چند روز از زمان مشغول به کار شدنشان گذشته اما با این وجود و از همان ابتدای آغار به کارشان، به دلایل مختلف با یکدیگر درگیری داشته اند.

سرهنگ کارآگاه حمـید مکرم معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت و دیگر شواهد و دلایل بدست آمده در پرونده، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس شهری ری صادر و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مهر

ارسال نظر

نظرات کاربران