کدخبر: 2842

پروژه مرمت بافت تاریخی تهران، در متفاوت‌ترین کوچه قدیمی پایتخت، کوچه لولاگر، انجام می شود.

راستان نیوز |

راستان نیوز | پروژه مرمت بافت تاریخی تهران، در متفاوت‌ترین کوچه قدیمی پایتخت، کوچه لولاگر، انجام می شود.

کوچه لولاگر منتهی به خیابان حافظ و نوفل‌لوشاتو، متفاوت‌ترین کوچه قدیمی پایتخت که معماری منحصر به فرد و قرینه بودن همه‌ی خانه‌ها، نماها، بالکن‌ها، پنجره‌ها و درختان این کوچه از یک سو و وجود قدیمی‌ترین پیتزا فروشی تهران در آن، این خیابان را به شهرت رسانده است.

نصراله آبادیان، شهردار منطقه 11 تهران، با بیان این که کوچه لولاگر متفاوت‌ترین کوچه پایتخت است که معماری منحصر به فرد و زیبایی‌های نوستالژیک ویژه‌ای دارد، پروژه مرمت این کوچه را «بزرگترین پروژه مرمتی بافت شهر تهران» نامید و گفت: خانه‌های دوقلو رو به روی هم که 76 سال پیش توسط خانواده لولاگرها با هنرمندی «استاد حسن بنا» ساخته شده‌اند، درختان متقارنی که در حیاط این خانه‌ها به صورت قرینه و موازی کاشته شده، دیوارهای آجری قدیمی، قدیمی‌ترین پیتزا فروشی ایران، نزدیکی به سفارت فرانسه و ایتالیا، لمس جریان زندگی از تهران قدیم تا امروز را برای هر بیننده‌ای امکان‌پذیر کرده است.

او افزود: در این طرح که بزرگترین پروژه مرمتی بافت شهر تهران است، تبدیل خانه‌های قدیمی با حفظ بنا به «هتل مارکتینگ» از سوی مالکین انجام خواهد شد. همچنین بازسازی نخستین خانه قدیمی کوچه لولاگر به پایان رسیده و در حال حاضر نگارخانه و کافی شاپ در این مکان دایر شده است.

ارسال نظر

نظرات کاربران