کدخبر: 23421

روزانه شاهد تاسیس رستوران های نوینی هستیم که صاحبان هر یک سعی دارند به کمک ایده ها و امکاناتی ویژه مشتریان را شیفته ی خود کنند.

راستان نیوز |

  این روزها شکم گردی تفریحی مدرن و محبوب است، افراد زیادی به خاطر چشیدن طعمی خاص در مکانی مشخص مسافت های زیادی را می پیمایند و این کار به نوعی سرگرمی تبدیل شده است.

روزانه شاهد تاسیس رستوران های نوینی هستیم که صاحبان هر یک سعی دارند به کمک ایده ها و امکاناتی ویژه مشتریان را شیفته ی خود کنند.

شکم گردی آن قدر باب شده که سرمایه داران را به رقابتی تنگاتنگ وا داشته است، همین دلیلی شده تا انتخاب های گسترده ای پیش روی مشتریان باشد. اما همیشه برخی از رستوران ها و کافه ها از محبوبیت فوق العاده ای برخوردار می شوند، آن قدر که در دنیا نامشان طنین انداز شده و معروف می شوند.

در این میان قصد داریم به رستورانی بسیار ویژه و بی نظیر در نیوزیلند برویم. کافه رستورانی زیبا با خوراکی های لذیذ که روی درخت ساخته شده است، مکانی حیرت انگیز و دیدنی که جزء فهرست ۱۰ رستوران عجیب و شگفت انگیز دنیا قرار گرفته است. مقصدی که سفر شما به نیوزیلند را لوکس و به یادمانی خواهد کرد.

اما آیا اصلا این کافه رستوران لیاقت این همه شهرت را دارد؟ منوی این مکان چگونه است؟ آیا کارکنان این رستوران خدمات خوبی ارائه می دهند و اصلا رفتارشان با مشتریان چگونه است؟

 کافه رستوران ویژه ی خانه درختی زرد (Yellow Treehouse) در نیوزیلند

رستوران درختی نیوزلند
رستوران درختی نیوزلند
رستوران درختی نیوزلند

چرا رستوران خانه درختی زرد؟


– از عجیب ترین رستوران های دنیا است.

– معماری این کافه رستوران بسیار جالب و شبیه به پیله ی پروانه است.

– این رستوران روی درخت بنا شده است.

رستوران درختی نیوزلند
رستوران درختی نیوزلند
رستوران درختی نیوزلند

معرفی کافه رستوران درختی زرد | Yellow Treehouse

کشور نیوزیلند که به آن زلاندنو هم می گویند از کنار هم قرار گرفتن چند جزیره ی کوچک تشکیل شده و در اقیانوس آرام قرار دارد. در این کشور زیبا رستورانی با نام کافه رستوران درختی زرد ساخته اند که در تمام دنیا صاحب آوازه شده است. این رستوران در سال ۲۰۰۸ میلادی تاسیس شد و از همان زمان به دلیل منظره ی فوق العاده ی اطرافش و معماری بسیار خاصش در جهان معروف و مقصد خوبی برای شکم گردان شد و در سال ۲۰۰۹ میلادی توانست جایزه ی بهترین معماری سال را از آن خود کند.

رستوران زرد درختی در منطقه ی وارک ورت (Warkworth) در شمال اوکلند واقع شده و طراحیش به گونه ای است که کاملا سازگار با محیط زیست بوده و به آن آسیبی وارد نکند. اینجا منطقه ای مملو از درختان انبوه است که اغلب آن ها چوبی قرمز رنگ دارند به همین دلیل به این ناحیه ردوود (REDWOOD) یا جنگل قرمز هم می گویند. 

پس از قدم زدن میان جنگل زیبا با چند سازه ی جالب روی درختان قرمز رنگ رو به رو خواهید شد. کافه رستوران درختی زرد همانگونه که از نامش مشخص است بر روی درخت ساخته شده، میهمانان این رستوران برای صرف خوراکی باید به ارتفاع ۱۰ متری از سطح زمین بروند. شکل ظاهری رستوران زرد درختی شبیه به غلاف، پیله ی پروانه و اشکالی این چنین است. همانگونه که در تصاویر مشاهده می کنید دیواره های این مکان را از قطعات باریک چوب ساخته اند تا هم شکل گیری آن آسان تر باشد و هم وزن سازه کمتر شود.

کافه زرد درختی متشکل از دو غلاف است که در هر دوی آن ها حدودا ۳۰ میهمان می توانند بنشینند و یا ۵۰ نفر ایستاده خوراکی میل کنند. جالب تر این که شما می توانید میهمانی ها، جشن ها و حتی عروسیتان را هم در این کافه رستوران برپا کنید و مراسم را در ذهن همه ی آشنایانتان جاودان نمایید این رستوران دارای جاده ای اختصاصی است که در زمان مراسمات گوناگون آذین بندی و زیبا سازی می شود. حتی می توانید با کتابتان به این مکان بروید و ساعاتی را در مکانی رویایی با آشنایانتان کتاب بخوانید. به طور کلی اینجا ملکی خصوصی است که برای مراسم های خاص اجاره داده می شود و به صورت انفرادی و بدون رزرو قبلی نمی توانید به این رستوران بروید.

اگر علاقمند به تجربه ی خوراکی های این مکان بی همتا هستید باید بدانید که در این مکان نهار ارائه نمی شود و فقط اگر مناسبت خاصی باشد و یا مراسم خاصی در آن برپا باشد می توانید در آن نهار صرف نمایید. اما چه نوع خوراکی هایی در اینجا در اختیار میهمانان قرار می گیرد؟ برای آشنایی با خوشمزه های رستوران زرد درختی همچنان همراه کارناوال باشید.

رستوران درختی نیوزلند
رستوران درختی نیوزلند

 

ارسال نظر

نظرات کاربران