کدخبر: 23235

کارشناس اداره پیش بینی هواشناسی استان مطرح کرد:

کارشناس اداره پیش بینی هواشناسی مازندران گفت: احتمال وقوع پدیده "فون –گرم باد" بدون آتش سوزی در مازندران وجود دارد.

راستان نیوز |

  هوای امروز شنبه پنجم فروردین ماه 96 همراه با باران پراکنده در استان پیش بینی شده است و فردا یکشنبه با افزایش دما، هوای آفتابی پیش بینی می‌شود.

وی با اشاره به افزایش دمای 7 الی 8 درجه ای در روزهای دوشنبه و سه شنبه هفته جاری، تصریح کرد: هوای مازندران در طی این دو روز آفتابی همراه با وزش باد گرم است.

کارشناس اداره پیش بینی هواشناسی مازندران درباره پدیده «فون- گرم باد» نیز، خاطرنشان کرد: این پدیده در زمان جریان باد جنوبی، در مازندران به وقوع می‌پیوندد به طوری که باد از مرکز به سمت شمال در رشته کوه البرز می آید و همین عامل موجب افزایش دما می شود.

اسدی با بیان اینکه افزایش دما در روزهای دوشنبه و سه شنبه به معنای احتمال وقوع همان پدیده «فون -گرم باد» در مازندران است، افزود: با توجه به هوای بارانی دو روز گذشته مازندران و خیس بودن برگ های درختان جنگلی، احتمال آتش سوزی بر اثر این پدیده بسیار کم است.

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی مازندران گفت: احتمال آتش سوزی همراه با پدیده «فون -گرم باد» در فصل پاییز که برگ ها خشک برروی زمین می ریزند، بیشتر است.

وی افزود: به مردم مازندران و مسافران نوروزی توصیه می شود که از روشن کردن آتش در مناطق جنگلی خودداری کنند و در صورت روشن کردن به منظور کاهش آسیب به درختان، آن را با آب خاموش کنند.

اسدی اظهار کرد: از روز چهارشنبه جریان هوای شمالی و کاهش دما در استان پیش بینی می شود.
انتهای پیام

ایسنا

ارسال نظر

نظرات کاربران