کدخبر: 21334

روایت روز های برفی زنجان؛

زنجان-سرنشینان یک خودرو پژو مدفون شده در برف در گردنه ذاکر بعد از قریب به چهار ساعت عملیات راهداری نجات یافتند.

راستان نیوز |

   بارش برف که از هفته گذشته در نقاط استان آغازشده است برخی محورهای مواصلاتی استان زنجان را مسدود کرد و باعث شد بیش ازدو هزار نفر در مساجد و راهدارخانه های استان زنجان اسکان داده شوند.

رییس اداره راهداری وحمل ونقل جاده ای شهرستان طارم از نجات سرنشینان یک خودرو پژو مدفون شده در برف در گردنه ذاکر بعد از قریب به چهار ساعت عملیات راهداری خبر داد و گفت: سرنشینان به راهدارخانه منتقل شدند.

حمیدرضا نجفی شامگاه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: همچنین راهداران شهرستان طارم با تلاش سه روزه توانستند سه گردشگر را که در ییلاقات روستای هزاررود طارم در برف و کولاک گرفتارشده بودند، نجات دهند.

سرنشینان خودرو پژو مدفون شده دربرف نجات یافتند/روند صعودی سرما

وی تصریح کرد: این سه نفر از سه روز قبل به منظور گردش به این منطقه سفر کرده بودند که باتغییرات جوی هوا و شروع برف و کولاک مسیرخود را گم کردند.

زنجانی ها امروز و فردا سردترین روزها را تجربه می کنند

مدیرکل اداره کل هواشناسی استان زنجان با بیان اینکه در حال حاضر دمای شهر زنجان دمای کنونی شهر زنجان هم منفی 14 درجه است، گفت: کاهش دما همچنان ادامه می یابد.

احد یاغموری افزود: تا فردا دمای شهرهای مختلف استان بین 5 تا 7 درجه کاهش می یابد و در24 ساعت گذشته قیدار با دمای 14 درجه سردترین شهر استان زنجان بود.

مصرف گاز زنجانی ها به 8 میلیون و400 هزارمترمکعب رسید

مدیرعاکل شرکت گاز استان زنجان گفت : علی رغم سردی هوا هم استانی های زنجانی مصرف اصولی گاز خانگی را رعیت کردند .

سید سعید عسگریان در گفتگو با خبرنگاران افزود: با توجه به سردی هوا دردو روز گذشته پیش بینی ها می شد مصرف گاز روزانه در استان از 9 میلیون مترمکعب بگذرد اما همراهی خوب مردم موجب شد یکی ازسردترین شبها را زنجانی با 8 میلیون 400 میلیون مترکعب پشت سربگذارند.

رابطی افزود: بنا برپیش بینی اداره کل هواشناسی امروز و فردا هم هوا سردتر می شود که نیاز است این همکاری و همراهی های مردمی ادامه یابد .

اسکان 2075 نفر در راه مانده

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: از صبح روز جمعه تا صبح امروز شنبه بیش از دو هزار و 75 نفردر راه مانده توسط هلال احمر زنجان اسکان داده شدند.

شهرام میرزایی افزود: از صبح روز جمعه تا صبح امروز (شنبه)بیش از دو هزار و 75 نفردر راه مانده توسط هلال احمر زنجان اسکان داده شدند و تنها 18 دستگاه اتوبوس اسکانیا به حسینیه اعظم زنجان اسکان شدند.

وی اظهار کرد: در این راستا 800 نفر به حسینیه، 280 نفر به ابهر، 204 نفر به خرمدره، 91 نفر در خداینده و 700 نفر در ایجرود در مساجد و راهدارخانه های این شهرستانها اسکان داده شدند.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در این میان به هزار و 345 نفراز صبح روز جمعه تا صبح امروز که درگیر برف و کولاک بودند امداد رسانی شده است.

میرزایی تاکید کرد: 178 نفر نجات گر درگیر برف و کولاک بودند و 23 دستگاه آمبولانس،۹ دستگاه خودرو کمک،سه دستگاه خودرو سنگین و 8 خودرو نجات دستگاه اعزام شدند.

مهر

ارسال نظر

نظرات کاربران