کدخبر: 21280

سازمان مدیریت بحران کشور اعلام کرد

سازمان مدیریت بحران کشور از آماده‌باش کامل دستگاه‌های اجرایی و خدمات‌رسان برای مقابله با کولاک و برف در استانهای کشور خبر داد.

راستان نیوز |

   سازمان مدیریت بحران کشور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به اخطاریه شماره 81 و اطلاعیه 131 سازمان هواشناسی پیرامون پیش بینی وضعیت جوی، باید تدابیر لازم دراین زمینه ازسوی دستگاه های اجرایی و کارگروه های تخصصی عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران کشور صورت گیرد.

در این اطلاعیه آمده است:« بر اساس اخطاریه شماره 81 واطلاعیه شماره 131 جمعه مورخ 29/11/95 در روزهای آتی شاهد نزول برکات آسمانی در اکثر نقاط کشور و بروز پدیده گردوخاک در نواحی غربی خواهیم بود.

با ورود سامانه بارشی فعال از غرب و جنوب غرب آسمان اکثر استان های کشور نیمه ابری تا ابری، بارش باران، گاهی رگبار موقت همراه با رعدو برق، در ارتفاعات و مناطق مرتفع و سردسیر بارش برف، وزش باد و به دنبال آن در پاره ای مناطق احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه های فصلی، لغزندگی جاده ها، کاهش دید افقی و اختلال در تردد جاده های کوهستانی به سبب بارش برف و مه آلودگی پیش بینی می شود.

مدیران دستگاه های اجرایی کارگروه های تخصصی عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران کشور باید هماهنگی لازم به منظور فراهم کردن تمهیدات مورد نیاز برای مقابله با هر گونه حادثه و خسارات احتمالی را معمول دارند.

مدیران دستگاه های دخیل در امر مدیریت بحران در صورت نیاز با صدور پیش آگاهی از طرق گوناگون به ویژه رسانه های جمعی مردم را به ویژه کشاورزان، دامداران و عشایر را به رعایت اصول ایمنی در تمام موارد آگاه کنند.

به رغم هماهنگی با کارگروه تخصصی تأمین سوخت و مواد نفتی از هموطنان عزیز درخواست می شود با توجه به برودت هوا در مصرف انرژی بویژه گاز، نهایت دقت و مراقبت را بکار برند تا هم وطنان شریف در سراسر کشور از این نعمت بهرمند گردند.
از ملت شریف ایران استدعا دارد در صورت اجتناب ناپذیری سفر، همراه داشتن تجهیزات زمستانه از جمله زنجیر چرخ، پوشاک گرم و سوخت کافی و تجهیزات ایمنی برای تمام رانندگانی که قصد تردد در محورهای کوهستانی دارند ضروری است .

با توجه به احتمال وقوع پدیده بهمن، کولاک، برف، ریزش و رانش کوه در مناطق کوهستانی و برف گیر پیش بینی می گردد.

این سازمان از همه زحمت کشان عرصه خدمت اعم از همکاران سختکوش راهداری، پلیس راه و سایر یگان های مرتبط، هلال احمر، اورژانس و ناجا، که خالصانه و بی منت ، با توام وجود به یاری آسیب دیدگان در حوادث طبیعی شتافته اند قدردانی کرده و اجر و ثواب وعده شده "رب ودود" را برای ایشان و خانواده بزرگوارشان آرزومند است.

سازمان مدیریت بحران کشور ضمن قدردانی از شکیبایی و همراهی هموطنان عزیز از آنان درخواست دارد با اطلاع از وضعیت آب و هوایی مقصد مورد نظر با عوامل راهداری و پلیس راه در جهت بازگشایی معابر و مسیر ها نهایت همکاری و درایت را بکار بندند.»

فارس

ارسال نظر

نظرات کاربران