کدخبر: 21137

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: باتوجه به اخطاریه شماره 37 اداره‌کل هواشناسی استان پیرامون پیش‌بینی وضعیت جوی براساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی، باید تدابیر لازم دراین زمینه ازسوی دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌های استان صورت گیرد.

راستان نیوز |

  «مهدی مهرور»  با اعلام این خبر اظهار کرد: بر اساس اخطاریه شماره 37 اداره کل هواشناسی استان پیرامون پیش‌بینی وضعیت جوی براساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی، پیش‌بینی وضعیت جوی بر اساس تحلیل آخرین داده‌ها باید تدابیر لازم در این زمینه از سوی دستگاه‌های اجرایی استان صورت گیرد.

وی ادامه داد: با ورود سامانه بارشی فعالی از غرب و جنوب غرب آسمان استان از 28 تا 29 بهمن‌ماه یعنی روزهای پنج‌شنبه و جمعه آسمان استان نیمه ابری تا ابری، بارش باران، گاهی رگبار موقت همراه با رعدو برق، در ارتفاعات و مناطق مرتفع و سردسیر بارش برف، وزش باد و به‌دنبال آن در پاره‌ای مناطق احتمال آب‌گرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی، لغزندگی جاده‌ها، کاهش دید افقی و اختلال در تردد جاده‌های کوهستانی به سبب بارش برف و مه آلودگی پیش‌بینی می‌شود.

مهرور افزود: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید هماهنگی لازم به‌منظور فراهم کردن تمهیدات مورد نیاز برای مقابله با هر گونه حادثه و خسارات احتمالی را معمول دارند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: هم‌چنین مدیران دستگاه‌ها در صورت نیاز با صدور پیش آگاهی از طرق گوناگون به‌ویژه رسانه‌های جمعی مردم را به‌ویژه کشاورزان، دامداران و عشایر را به رعایت اصول ایمنی در همه موارد آگاه کنند.

وی افزود: انتظار می‌رود با توجه به احتمال لغزندگی محورهای مواصلاتی مردم از مسافرت غیر ضروری به مناطق فوق کوهستانی و برفگیر خودداری کنند.

هم‌چنین همراه داشتن تجهیزات زمستانه از جمله زنجیر چرخ، پوشاک گرم و سوخت کافی و تجهیزات ایمنی برای همه رانندگانی که قصد تردد در محورهای کوهستانی دارند ضروری است.

مهرور یادآور شد: ضروری است همه دستگاه‌ها تدابیر، تمهیدات و اقدامات لازم را جهت مقابله با هرگونه حادثه و خسارات احتمالی معمول دارند.

وی تصریح کرد: ضمناً خطر وقوع پدیده بهمن، کولاک برف، ریزش و رانش کوه در مناطق کوهستانی و برف‌گیر پیش‌بینی می‌شود.

ارسال نظر

نظرات کاربران