کدخبر: 20115

رئیس سازمان امداد و نجات از امداد رسانی به 3400 نفر گرفتار در برف و کولاک خبر داد و گفت: 780 نفر از هموطنان در 18 استان متاثر از برف و کولاک اسکان اضطراری داده شدند.

راستان نیوز |

  مرتضی سلیمی در این باره افزود: استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، اصفهان، البرز، چهارمحال و بختیاری، خراسان شمالی و رضوی، زنجان، سمنان، قزوین، کردستان، کرمانشاه، کهگیلویه، گلستان، گیلان، مازندران و مرکزی از 12 تا 14 بهمن متاثر از برف و کولاک بوده اند. به همین دلیل امدادرسانی در این استان‌ها و 79 محور درگیر در برف و کولاک ادامه دارد.

وی افزود: بر این اساس 780 نفر از هموطنان در 18 استان متاثر از برف و کولاک اسکان اضطراری داده شدند و عملیات رهاسازی 689 دستگاه خودرو از برف و کولاک نیز انجام شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، سلیمی با اعلام انتقال 11 نفر به مراکز درمانی و ارائه خدمات سرپایی به هشت نفر، ادامه داد: با تلاش امدادگران، علاوه بر نجات یک نفر از هموطنان که در سقوط بهمن در مهاباد گرفتار شده بود، دو خانم باردار نیز به مراکز درمانی منتقل شدند. در این امدادرسانی ها 138 تیم عملیاتی شامل 462 امدادگر و نجاتگر مشارکت داشته‌اند.

ایسنا

ارسال نظر

نظرات کاربران