کدخبر: 19878

با موافقت مجلس

با موافقت مجلس و دولت هشتم ربیع‌الاول سالروز شهادت امام حسن عسگری(ع) و آغاز امامت ولی‌عصر (عج) به عنوان تعطیل رسمی اعلام شد.

راستان نیوز |

   نمایندگان در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه 10 بهمن) قوه مقننه، ایرادات شورای نگهبان به لایحه احکام دائمی برنامه توسعه کشور را مورد بررسی قرار دادند.

بهارستان‌نشینان جزء 5 بند الحاقی ماده یک این لایحه را که ترکیب شورای‌عالی مهارت را مشخص می‌کرد، با 166 رای موافق، 33 رای مخالف و 8 رای ممتنع از مجموع 247 نماینده حاضر در صحن علنی مجلس حذف کردند.

وکلای ملت در مصوبه دیگری مقرر کردند که هشتم ربیع‌الاول سالروز شهادت حضرت امام حسن عسکری (ع) و آغاز امامت حضرت ولیعصر (عج) به عنوان تعطیل رسمی تعیین شد.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از آغاز بررسی این بند الحاقی لایحه مذکور، گفت: شورای نگهبان پیش از این اعلام کرده بود دولت در زمینه تعطیلی 8 ربیع مصوبه‌ای نداشته است، به همین دلیل آن را رد کرده بود اما دولت با تعطیلی هشتم ربیع‌الاول موافقت کرده است، لذا دیگر مشکلی در این زمینه نیست و ایراد شورای نگهبان به این بند حل شده است.

تسنیم

ارسال نظر

نظرات کاربران
  • ن

    . . . ایران

  • آریا

    آیا حتماً باید برای نشان دادن اوج اهمیت این مناسبت ها ،این ایام تعطیل رسمی بشوند ؟ که چی بشود؟ آیا ائمه با بیکاری و بطالت گذراندن این روزها و به تاخیر افتادن کارهای اداری ارباب رجوعین راضی هستند؟ ما با این کار به کی لطف می کنیم ؟به ائمه یا مردم؟ با تعطیل شدن این روزها فقط کارکنان دولت و مشاغل دولتی سود می برند، مردم شغل آزاد و کشاورز چی؟ آیا این عدالت است؟