کدخبر: 19731

هشتمین روز نبرد مردان آتش در پلاسکو

هشتمین روز حادثه پلاسکو در حالی آغاز می‌شود که هنوز آواربرداری‌ها برای یافتن پیکر سایر شهدا و جان‌باختگان این حادثه ادامه دارد.

راستان نیوز |

  حادثه آتش‌سوزی و فرو ریختن ساختمان 54 ساله پلاسکو، در حالی وارد روز هشتم خود می‌شود که روز گذشته با تلاش نیروهای عملیاتی بیش از 85 درصد آواربرداری‌ها انجام شد.

در روز پایانی دی ماه وقتی برای خاموش کردن آتش ساختمان پلاسکو رفت، قرار بود بعد از تمام شدن عملیات بیاید و برای آخرین امتحانش که به دلیل برگزاری مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی و اعلام تعطیلی رسمی کنسل و به روزهای ابتدایی بهمن ماه تغییر یافته بود، آماده شود؛ اما گویا خداوند او را در امتحان الهی قبول کرده بود.

 یادبود امتحان پایان ترم امیر حسین داداشی، آتش نشان شجاع و فداکار، دانشجوی کارشناسی ارشد واحد تهران شمال با حضور همکلاسی های داغدار ، دکتر علی محمد صفانیا، رئیس واحد تهران شمال و جمعی از دوستداران برگزار شد.

زمان دقیق اتمام عملیات آواربرداری را نمی‌توان اعلام کرد/وضعیت ساختمان پشتی پلاسکو بررسی شده است

سخنگوی ستاد بحران پلاسکو با بیان اینکه در عملیات آواربرداری دقت را فدای سرعت نمی‌کنیم گفت: همکاران ما در نظام مهندسی وضعیت ساختمان پشتی پلاسکو را بررسی کرده اند.

سیدجلال ملکی در گفت‌وگو با ایسنا بیان کرد: آواربرداری سمت جنوبی پلاسکو تقریباً رو به اتمام است و به کف رسیده‌ایم و در حال حاضر مشغول آواربرداری ضلع شرقی نیمه‌شمالی هستیم و این سمت نیز رو به پایان است.

بیش از 90 درصد از عملیات آوار برداری تاکنون انجام شده است

سخنگوی سازمان آتش نشانی عنوان کرد: در حال حاضر به طبقه منفی یک رسیده‌ایم و هیچ هموطنی در محل مخزن گازوییل تا کنون پیدا نشده است.

وی گفت: تا کنون کامیون‌ها ۱۴۵۰ مرتبه بار نخاله خارج کرده‌اند که در مجموع حدود ۱۹ هزار تن بوده است.

مردم اعتماد کنند/وجب به وجب پلاسکو را می‌گردیم

شریف‌زاده، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی ضمن اشاره به ادامه روند جستجو و آواربرداری در محل حادثه ساختمان پلاسکو گفت: در عملیات جستجو، شهروندان و آتش‌نشانان تفاوتی با یکدیگر ندارند و وجب به وجب خاک پلاسکو را برای پیدا کردن شهدا و هم‌وطنان‌مان جستجو می‌کنیم.

وی افزود: تلاش جهت رعایت احترام به پیکر شهدا حین جستجو سرلوحه کار ما قرار دارد.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی تاکید کرد: هموطنان در این راستا مثل همیشه به آتش نشانان اعتماد کنند.

ایسنا

 

ارسال نظر

نظرات کاربران