کدخبر: 19042

کشف معمای قتل مدیر باشگاه بدنسازی زنانه که جسد پتو پیچ شده‌اش در رودخانه کشف شده بود، با تلاش کارآگاهان جنایی فاش شد.

راستان نیوز |

 «رسیدگی به این پرونده از روز یکشنبه 5 دی امسال و در پی تماس مرد جوانی با پلیس 110 شهر رشت آغاز شد. مرد جوان به مأموران گفت که هنگام قدم زدن کنار رودخانه به طور اتفاقی جسد زنی را داخل پتو و در حاشیه رودخانه «پسیخان» در حوالی روستای «خشت مسجد» رشت مشاهده کرده است. به دنبال اعلام این خبر تیم بررسی صحنه جرم راهی محل شدند و با جسد زنی روبه‌رو شدند که آثار بریدگی روی گردنش حکایت از قتل او داشت.

کارآگاهان جنایی در ادامه تحقیقات دریافتند زن میانسال در محل دیگری به قتل رسیده و سپس جسدش کنار رودخانه رها شده است. از آنجا که در بازرسی جسد هیچ مدرکی برای شناسایی هویت قربانی جنایت به‌ دست نیامد، جسد با دستور بازپرس کشیک جنایی به پزشکی قانونی منتقل شد. بدین ترتیب کارآگاهان جنایی برای کشف هویت زن میانسال به سراغ پرونده‌های افراد ناپدیده شده طی چند روز گذشته رفتند. با بررسی این پرونده و تطبیق مشخصات قربانی با افراد ناپدید شده آنها به پرونده‌ای رسیدند که مشخصات گمشده با جسد قربانی شباهت زیادی داشت. خانواده پروانه - مربی باشگاه بدنسازی در لاهیجان - اعلام کرده بودند او از 4 دی سوار بر خودروی پژوی خود از محل کارش خارج و به طور مرموزی ناپدید شده است. بدین ترتیب از خانواده پروانه خواسته شد برای شناسایی جسد کشف شده به پزشکی قانونی بروند که بدین ترتیب راز ناپدید شدن زن میانسال فاش شد.

در ادامه تحقیقات، کارآگاهان پی بردند زن میانسال آخرین بار با مردی به نام رسول دیده شده است. با به‌ دست آمدن هویت مرد 37 ساله او بلافاصله بازداشت شد و در تحقیقات فنی - پلیسی کارآگاهان پلیس استان گیلان به قتل پروانه اعتراف کرد: «روز حادثه به همراه یکی از دوستانم به نام حجت به دیدن پروانه رفتم. او از آشنایان قدیمی ما بود و آن روز سوار بر خودروی پژو پارس‌اش راهی رشت شدیم. در حالی که به خاطر اختلافات قدیمی از پروانه دلخور بودم در طول مسیر ناگهان جروبحث‌مان شد. وقتی دعوایمان بالا گرفت، پروانه که پشت فرمان بود خودرو را کنار جاده متوقف کرد و ناسزا گفت. من هم به شدت عصبانی شدم و ابتدا مشتی به صورتش زدم و بعد از آن با چاقویی که داخل خودروی پروانه بود دو ضربه به گردنش زدم. بعد از قتل جسد پروانه را داخل پتویی گذاشته و به همراه دوستم آن را در حاشیه رودخانه رها کردیم. برای آن که از این جنایت رد و سرنخی از خود به جا نگذاریم، حجت خودروی مقتول را به محل خلوتی برد و آن را آتش زد.

سرهنگ محمدرضا جعفری خیرخواه، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گیلان، در این باره به خبرنگار «ایران» گفت: به دنبال اعتراف متهم جوان، همدستش نیز شناسایی شد و کارآگاهان جنایی با دریافت نیابت قضایی، راهی شهرستان محل زندگی متهم شده و او را نیز دستگیر کردند. در تحقیقات صورت گرفته هر دو متهم به جرایم‌شان اعتراف کردند.»

ایران

ارسال نظر

نظرات کاربران
  • مریم

    دیوونه شدن مردم!!!