کدخبر: 17892

فرمانده انتظامی شهرستان کرمان گفت: جاعل حرفه ای که اقدام به جعل اسناد، اخاذی،سرقت و جعل جواز دفن خود نیز کرده بود در عملیات غافلگیرانه ماموران کلانتری 24 شهر کرمان دستگیر شد.

راستان نیوز |

 سرهنگ"عبدالعلی روانبخش" در تشریح این خبر گفت: ماموران کلانتری 24 شهر کرمان با یکسری کار اطلاعاتی و تلاش شبانه روزی موفق شدند جاعلی حرفه ای را که در حوزه جعل مدارک شناسایی، اسناد مالکیت،اخاذی و سرقت فعالیت داشت شناسائی و دستگیری وی را در دستور کار خود قرار دادند. ماموران با بررسی های نامحسوس محل فعالیت متهم را شناسایی و با کسب مجوز قضایی در یک عملیات غافلگرانه وارد منزل وی شده و پس از دستگیری متهم او را جهت تحقیقات بیشتر به کلانتری منتقل کردند.

وی با اشاره به اینکه این متهم سابقه دار در سال های گذشته از زندان مرخصی می گیرد و برای فرار از حبس در زمان مرخصی اقدام به جعل جواز دفن خود می کند افزود: متهم پس از این موضوع با هویت جعلی و استفاده از لباس نظامی از اتباع خارجی اخاذی می کرد.

روانبخش با اشاره به اینکه این متهم همچنین اقدام به سرقت وسایل نقلیه دولتی و شخصی و جعل نمره کوب می کرد گفت: وی در اعترافات خود بیان داشت با جعل اسناد دولتی و عادی سند زمین هایی که مالکان آنها در شهرستان ها، استان ها و خارج از کشور بودند را در سطح شهر کرمان شناسایی و پس از تنظیم سند جعلی آنان را به فروش می رساند.

وی تصریح کرد: در بازرسی از مخفیگاه متهم مقادیر زیادی اسناد و مدارک جعلی از جمله پروانه کسب، کارت ملی، سند مالکیت، دو دست البسه نظامی با درجات مختلف، نامه های ادارات دولتی و سازمانهای شخصی، قولنامه های جعلی املاک و غیره و یک دستگاه خودرو وانت پیکان مسروقه با پلاک جعلی کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمان در پایان با اشاره به تحویل متهم به مراجع قضایی از شهروندان خواست در صورت مشاهده موارد مشابه مراتب را با تلفن 110 به پلیس اطلاع دهند.

ایسنا

ارسال نظر

نظرات کاربران