کدخبر: 17884

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه از روز جمعه 17 دی تا یکشنبه 19 دی پایداری و سکون نسبی جو در اغلب مناطق کشور حاکم خواهد بود، از ناسالم شدن هوای شهرهای پرجمعیت و صنعتی خبر داد.

راستان نیوز |

احد وظیفه، بر اساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، امروز (دوشنبه) 13 دی با فراهم بودن شرایط ناپایدار جوی بارش باران و برف و وزش باد در بخش‌هایی از استان‌های واقع در زاگرس مرکزی، نواحی مرکزی، شمال شرق و شرق کشور پیش‌بینی می‌شود. این شرایط روز سه‌شنبه 14 دی در شمال شرق و دامنه‌های البرز شرقی برقرار است.

وی افزود: امروز شدت بارش در شمال خوزستان، شرق لرستان، شمال چهارمحال و بختیاری و خراسان رضوی است. همچنین روزهای دوشنبه و سه‌شنبه 13 و 14 دی در برخی مناطق دامنه‌های جنوبی البرز و شمال شرق و شرق کشور به سبب وزش باد مقداری از غلظت غبار در شهرهای صنعتی و پرجمعیت کاسته خواهد شد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه از روز جمعه تا یکشنبه هفته آینده پایداری و سکون نسبی جو در اغلب مناطق کشور حاکم خواهد بود، گفت: بنابراین مجددا افزایش آلاینده‌های جوی و ناسالم بودن هوا به ویژه در شهرهای صنعتی و پرجمعیت برای گروه‌های حساس پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وظیفه، از سه‌شنبه تا جمعه خلیج‌فارس و دریای عمان به سبب وزش باد شدید مواج پیش‌بینی می‌شود. همچنین طی سه روز آینده در پاره‌ای از نقاط جنوب شرق کشور در بعضی ساعات وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که پدیده گرد و غبار دور از انتظار نیست.

وی در پایان در مورد وضعیت جوی استان تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه 14 و 15 دی صاف همراه با وزش باد با بیشینه و کمینه دمای 11 و یک درجه سانتیگراد و 9 و صفر درجه سانتیگراد پیش ‌بینی می‌شود.

ایسنا

ارسال نظر

نظرات کاربران