کدخبر: 17553

در پی معضل گورخوابی؛

موضوعی که احساسات مردم کشورمان را هر ساله و بیشتر در فصل سرما جریحه دار می کند وضعیت کارتن خواب ها و اخیرا تعدادی که شاید به 50 نفر هم نرسند، گورخواب ها است.

راستان نیوز |

  مردم ایران، فارغ از تمام مشکلاتی که ممکن است در زندگی شخصی با آن مواجه باشند بی اختیار، همواره آماده کمک به همنوعان خود بوده و هستند.

شاید آنچه که تا به حال نتوانسته از این احساساتِ انسانی ایرانیان برای سر و سامان دادن به برخی از آسیب های اجتماعی، کمک بگیرد، عدمِ وجود یک ساز و کارِ مدیریتیِ مردمی و کارِ داوطلبانه جوانان این مرز و بوم بوده است.

احساساتی که این روزها شاید از سر دلسوزی و یا سایر مقاصد، بسیار جریحه دار شد، بدون اینکه یک راه حلِ مردمی و دائمی با مدیریتِ مشخص و بدونِ چشم داشتِ مادی برای آن اندیشیده شود.

هرچند این وظیفه نخبگان جامعه است که راه حل های مناسبی را با کمترین نیاز به استفاده از منابع دولتی، پیشنهاد دهند که فقط با استفاده از امکانات موجود بتوان افراد کم توان جامعه را که به هر دلیلی سقفی بالای سر ندارند را سر و سامان داد.

اخیرا فرماندار تهران از وجود بیش از 17 هزار حسینیه در سطح استان تهران خبر داد که بایک حساب ساده اگر هریک تنها 100 متر مربع فضا داشته باشند، فضایی حدودا یک میلیون و هفتصد هزار متری خواهیم داشت؛ که می تواند حداقل حدود 340 هزار نفر را در خود جای دهد که این میزان، ده ها هزار برابر بیشتر از بی خانمان های تهران است.

درصورت شکل گیری یک مدیریتِ یکپارچه و مردمی و بدون دخالت دولتی، فقط با استفاده از جوانانِ با ایمانِ داوطلب و خارج از شعار و احیانا سواستفاده های سیاسی یا اقتصادی، می توان شاهد آن بود که دیگر هیچ کس چه در داخل و چه در خارج از کشور بر موج احساسات مردم سوار نشود و از دارایی های اباعبدالله(ع) برای پیروانِ گرفتارش با کمک جوانانی که عاشق و دلسوخته ایشان هستند بهترین بهره برداری شود.

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

نظرات کاربران