کدخبر: 16259

هفته قبل خانه دوستی میهمان بودم؛ یک میهمانی زنانه. تحقیقات جدید نشان داده که علت عمر طولانی‌تر زنان و میزان کمتر سکته قلبی در میانشان، همین میهمانی‌های زنانه است.

راستان نیوز |

 هفته قبل خانه دوستی میهمان بودم؛ یک میهمانی زنانه. تحقیقات جدید نشان داده که علت عمر طولانی‌تر زنان و میزان کمتر سکته قلبی در میانشان، همین میهمانی‌های زنانه است.

در این میهمانی‌ها زنان راحت و رها حرف می‌زنند، مهم نیست که این حرف‌ درباره دستور پخت غذایی جدید باشد یا تجربه‌ای در نحوه برخورد با بچه‌ها یا تعریف داستان فیلم تأثیرگذاری که به‌تازگی دیده‌اند. مهم این است که زن‌ها می‌توانند حرف بزنند. این‌طور که معلوم است حرف‌زدن فشار خونشان را تنظیم می‌کند، اعصابشان را آرامش می‌دهد، روحشان را شاداب و چشمانشان را شفاف می‌کند و احتمالا میزان چربی و کلسترول خونشان را میزان نگه می‌دارد.

برای همین است که من هم مثل خیلی از زن‌های دیگر عاشق میهمانی زنانه هستم؛ مثل همین میهمانی زنانه هفته قبل که صاحب میهمانی قرار بود برایمان یک ته‌چین جدید بپزد. مثل همه میهمانی‌های زنانه، بازار همه‌جور حرفی داغ بود، به‌خصوص موضوع اختلاف خانوادگی یکی از دوستان که داشت برای جدایی یا عدم جدایی از همسرش از ما مشاوره می‌گرفت.

گمان نمی‌کنم لابه‌لای خوردن ته‌چین و بحث دلایل به‌چاپ‌چندم‌رسیدن فلان کتاب و نگرانی از افزایش وزن، دوست طالب مشورتمان چیز زیادی از مشاوره ما دستگیرش شد. چون به همان اندازه که به او از سختی‌های طلاق گفتیم، از لذت مستقل‌بودن هم تعریف کردیم و به همان میزان که از ایستادگی در برابر خشونت مردان حرف زدیم، به اهمیت ازخودگذشتگی در زندگی مشترک اشاره کردیم و همان‌طور که برای درک‌نشدن زنان ازسوی مردان اشک می‌ریختیم، روی ماجرای شناخت‌نداشتن زن‌ها از خود و علایقشان پافشاری کردیم.

اما انصافا ته‌چین خوشمزه‌ای خوردیم و وقتی از صاحب میهمانی درباره شگرد برشته‌شدن ته‌دیگش پرسیدیم، توضیح داد که باید در قابلمه را تا لحظه آخر پخت از روی قابلمه برنداریم تا بخارات روی در، ناغافل به شکل قطرات آب داخل دیگ نریزند و برشتگی ته‌دیگ را از بین نبرند. درست همین‌موقع بود که دوست طالب مشورتمان، نگاهی عمیق به ته‌چین کرد و گفت: واسه همین هم از قدیم گفتن که زن بدون شوهر مثل قابلمه بدون در می‌مونه! میهمانی‌های زنانه خیلی خوبند، هم میزان امید به زندگی را افزایش می‌دهند و هم به رمزگشایی رابطه زنان با لوازم آشپزخانه کمک می‌کنند. 

منبع شرق

ارسال نظر

نظرات کاربران