کدخبر: 16215

کادیلاک 1.5 میلیون دلاری کاخ ریاست جمهوری آمریکا در برابر نفوذ گلوله و بمب و راکت‌ها مصون است.

راستان نیوز |

   اوباما به زودی کاخ سفید و خودروی سیاه عجیب وغریبش موسوم به "بیست" را ترک می‌کند و شاید روزی دلتنگ آنها شود.

هنوز معلوم نیست اوباما پس از این پست چه خودرویی را برای حرکت روزانه انتخاب می‌کند اما آنچه مسلم است، هیچ خودرویی مشخصات "بیست" فعلی‌اش را نخواهد داشت. "بیست" در انگلیسی دیو و هیولا تعریف شده‌ است و به نظر می‌رسد نامی مناسب برای این خودروی سیاسی است.

  کادیلاک 1.5 میلیون دلاری کاخ ریاست جمهوری آمریکا در برابر نفوذ گلوله و بمب و راکت‌ها مصون است. این خودرو توسط تیم‌های امنیتی تجهیز شده و کاخ سفید 12 مدل از این خودرو را در اختیار دارد که در صورت عدم استفاده، در پارکینگ محل فرماندهی سرویس اطلاعاتی این کشور تحت نظارت 24 ساعته قرار می‌گیرند.

خودروی اوباما

این خودرو‌ها توسط جنرال موتورز ساخته شده و به یک موتور V8 بنزینی مجهز است. بیشینه سرعت این خودروها با توجه به وزن و گزینه‌های به کار رفته در آن در بخش طبقه‌بندی قرار می‌گیرد.

فضای دژمانند خارجی این خودرو از فولاد، آلومینیوم، تیتانیوم و سرامیک ساخته شده است.

ورقه‌ای فولادی در زیر و اطراف خودرو برای مقابله با نفوذ بمب، راکت، نارنجک و گلوله به کار رفته‌اند.کابین داخلی خودرو کاملا در برابر حملات بیوشیمیایی ایزوله شده است.تایرهای خودرو برای مقاومت در برابر پنچری از جنس مقاوم کولار ساخته شده‌اند.

تنها شیشه راننده در این خودرو باز شده و سه اینچ (7.62 سانتی‌متر) ضخامت دارد.

در صورت انفجار تایرها، رینگ‌های فولادی به ادامه حرکت خودرو کمک می‌کنند.محفظه فومی- فولادی این خودرو منفجر نمی‌شود، حتی اگر در برابر حرارت مستقیم قرار گیرد.

تجهیزات آتش نشانی، مخزن اکسیژن و محفظه حاوی گروه خونی رئیس‌جمهور در فضای بار خودرو ذخیره شده است."بیست" همواره با رئیس جمهور سفر می‌کند و به شکلی استراتژیک در محل مورد نظر پارک شده تا مانع ازدحام جمعیت شود.

تکنولوژی شیشه 5 اینچی جلو (12.7 سانتی‌متری ) در این خودرو طبقه‌بندی شده است.

وزن این خودروها نیز در شمار امور طبقه بندی شده قرار می‌گیرند.بسته گاز اشک آور و دوربین‌های دید شب در جلوی خودرو مخفی شده‌اند.

این خودرو 5 متر و 48 سانتی‌متر طول دارد.

تلفن ماهواره‌ای داخلی این خودرو به شکل مسقیم با مشاور ارشد و پنتاگون ارتباط دارد.

دربهای ضخیم و 20 سانتی‌متری این خودرو به اندازه درهای یک هواپیمای بوئینگ 757 سنگین است.

 

 

ارسال نظر

نظرات کاربران