کدخبر: 16214

مقتول مرا کاملا می‌شناخت و به همین دلیل درِ خانه را باز کرد‎.

راستان نیوز |

  دو جوان که برای سرقت از یک پیرمرد تنها وارد خانه او شده و دست به جنایت زده بودند، دیروز در آخرین جلسه دفاع مدعی شدند که قصدشان فقط سرقت بود و به ناچار دست به آدمکشی زده‌اند.

این جنایت 14خرداد سال93 رخ داد. آن شب آتش‌نشانان وقتی در جریان حریق آپارتمانی در خیابان قیطریه قرار گرفتند، راهی آنجا شدند و پس از مهار شعله‌های آتش با پیکر بی‌جان پیرمرد 70ساله‌ای روبه‌رو شدند. وقتی مشخص شد علت مرگ وی به‌خاطر خفگی است تحقیقات برای شناسایی عاملان جنایت شروع شد.

پس از گذشت مدتی کارآگاهان بار دیگر راهی محل جنایت شده و پی‌بردند گاوصندوق مقتول سرقت شده است. این یعنی پس از جنایت شخص آشنایی با در اختیار داشتن کلید به آنجا رفته و گاوصندوق را سرقت کرده بود. از سوی دیگر در چندین نوبت از حساب وی پول برداشت شده بود که مأموران پس از شناسایی چهره شخصی که به بانک رفته و حساب پیرمرد را خالی کرده پی بردند او کسی جز پسر پرستار خانگی پیرمرد نیست.

او دستگیر شد و اعتراف کرد که سرقت را با همدستی یکی از دوستانش انجام داده است که وی هم به دام افتاد. این دو متهم دیروز برای انجام آخرین دفاع به شعبه ششم دادسرای جنایی تهران منتقل شدند و ادعا کردند نیتشان فقط سرقت بود، نه قتل. پسر آشنا گفت: من از قبل به واسطه مادرم که در خانه پیرمرد کار می‌کرد، می‌دانستم که مقتول تنها زندگی و پول زیادی در خانه‌اش نگهداری می‌کند. شب حادثه همراه دوستم به خانه پیرمرد رفتیم. مقتول مرا کاملا می‌شناخت و به همین دلیل درخانه را باز کرد‎.

ما با اسلحه تقلبی شروع به تهدید او کردیم تا رمز گاو صندوقش را به ما بدهد اما او مقاومت می‌کرد. ما هم با نوارچسب دست و پای او را بستیم و شکنجه‌اش کردیم تا بتوانیم رمز گاو صندوق را از وی بگیریم اما او همچنان مقاومت می‌کرد. او مدام فریاد می‌زد و برای همین دهانش را هم با نوارچسب بستیم اما پس از چند دقیقه متوجه شدیم که او نفس نمی‌کشد.

وقتی مطمئن شدیم که جانش را از دست داده، تصمیم گرفتیم مرگ او را عادی جلوه دهیم. برای همین با صحنه‌سازی‌ شیرگاز را باز کردیم تا با ایجاد انفجار و آتش‌سوزی مانع از کشف حقیقت شویم. به‌زودی پس از صدور کیفرخواست در پرونده، متهمان در دادگاه کیفری پای میز محاکمه می‌روند.


تابناک

ارسال نظر

نظرات کاربران