کدخبر: 15502

بیماری که نشانه های آن برای اولین بار در جهان گزارش شده است

راستان نیوز |

راستان نیوز | شعیب احمد 13 ساله و عبدول الرشید 9 ساله دو برادر پاکستانی هستند که در طول روز زندگی کاملا عادی دارند, از خانه بیرون میروند, راه میروند و با دوستانشان بازی میکنند. اما زمانی که خورشید غروب میکند, این دو برادر به طور کامل فلج میشوند, و توانایی حرکت کردن و صحبت کردن را تا صبح فردا و طلوع دوباره خورشید از دست میدهند.

بیماری که نشانه های آن برای اولین بار در جهان گزارش شده است و پزشکان هیچ آگاهی نسبت به علت وقوع این بیماری ندارند.

به گفته جواد اکرم متخصص موسسه ی علوم پزشکی پاکستان, این مورد برای پزشکان یک چالش جدید است و پزشکان در حال انجام آزمایش هایی هستند تا بتوانند دلیل فلج شدن کامل این دو پسر را پس از غروب خورشید دریابند.

این دو کودک که به پسران خورشیدی شهرت یافته اند, از اوایل سال جاری تحت نظر بیمارستانی در اسلام آباد زندگی میکنند.

درمان های این دو رایگان است و تا کنون بیش از 300 آزمایش مختلف روی آن ها انجام گرفته است.

اولین گزینه ای که ذهن پزشکان را به خود مشغول کرد, نور خورشید بود, نه ساعت روز, و اینکه احتمالا انرژی بدن دو کودک از نور خورشید تامین میشود. اما این فرضیه عجیب نمیتواند درست باشد زیرا پزشکان نشان دادند که دو کودک در طول روز میتوانند در اتاقی تاریک حرکت کنند و فعالیت داشته باشند.

پزشکان نشان دادند کودکان به فلج موقت ناشی از آسیب های عصبی یا فلجی خواب مبتلا نیستند, اختلالی که بدن در حالت رم خواب و فلج نگه میدارد. اما مغز در هوشیاری کامل به سر میبرد.

با این همه احتمال قوی تری نیز وجود دارد: اختلال ژنتیکی. زیرا مادر و پدر این دو کودک عمو زاده هستند. اما پزشکان هنوز نمیدانند کدام ژن میتواند چنین تاثیری در زندگی کودکان داشته باشند.

این دو کودک دو برادر دیگر داشته اند که به همین مشکل مبتلا بوده اند و جان خود را از دست داده اند. اما خواهر آنها نشانه های این بیماری را بروز نمی دهد.

ایران ساینتیست

ارسال نظر

نظرات کاربران