کدخبر: 15342

با همکاری سازمان میراث فرهنگی و کمیته ملی طبیعت گردی؛

به مناسبت روز پرنده نگری در پنجم آذرماه، تهرانی ها می توانند به تماشای پرندگان آسمان تهران بنشینند.

راستان نیوز |

راستان نیوز | به مناسبت روز پرنده نگری در پنجم آذرماه، تهرانی ها می توانند توسط سایتهای مجهز معین شده به تماشای پرندگان آسمان تهران بنشینند.

 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، ستاد برگزاری مراسم روز ملی پرنده نگری روز گذشته به ریاست محمد علی فیاضی، مدیر کل دفتر توافق های ملی گردشگری و دبیر کمیته ملی طبیعت گردی، به همراه جمعی از فعالان گردشگری و طبیعت گردی کشور تشکیل شد.

فیاضی در این جلسه گفت: مراسم روز ملی پرنده نگری با هدف معرفی و شناخت پرنده های کشور به عنوان ظرفیت مهم اکوتوریستی در روز پنجشنبه، چهارم آذرماه به مرکزیت خانه طبیعت گردی ایران در مجموعه فرهنگی – تاریخی سعدآباد و با همراهی همه استان ها و گروه های مرتبط در شهرستان ها برگزار خواهد شد.

طبق هم اندیشی ستاد مذکور، تصمیم بر آن است تا علاوه بر مراسم اشاره شده، فعالان پرنده نگری طی روز جمعه پنجم آذرماه در تعدادی از سایت های منتخب مجهز پرنده نگری تهران اقدام به معرفی این حوزه و فراهم نمودن زمینه تماشای پرندگان توسط شهروندان تهرانی کنند.

در برنامه ریزی های صورت گرفته تلاش شده است تا از ظرفیت های موجود در بخش تعاملات فرابخشی همانند سازمان محیط زیست و وزارت آموزش و پرورش، سازمان های مردم نهاد، دفاتر خدمات مسافرتی، اتحادیه ها، فعالان و علاقه مندان حوزه طبیعت گردی استفاده شود.

در ستاد برگزاری مراسم روز ملی پرنده نگری تلاش می شود موضوعاتی از جمله حفاظت، توسعه پایدار، اطلاع رسانی، مشارکت وانتفاع جامعه محلی در قالب برنامه های در نظر گرفته شده برای عموم و مخاطبان تخصصی مورد توجه قرار گیرد.

ایرنا