کدخبر: 14804

تپه های شنی ریگان، که به عنوان بزرگترین تپه های شنی جهان شهرت دارند، مکان مناسبی برای توریست درمانی است و رواج شن درمانی در ریگان از جاذبه های گردشگری آن است.

راستان نیوز |

راستان نیوز |  تپه های شنی ریگان، که به عنوان بزرگترین تپه های شنی جهان شهرت دارند، مکان مناسبی برای توریست درمانی است و رواج شن درمانی در ریگان از جاذبه های گردشگری آن است.

شهرستان ریگان یکی از شهرستان‌های استان کرمان در جنوب شرق ایران است. مرکز این شهرستان شهر محمدآباد می‌باشد و در فاصله ۳۰۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع شده است.

یکی از مناظر بدیع و چشم اندازهای طبیعی شهرستان ریگان، تپه های شنی در مجاورت آن است که در روستای علی آباد پشت ریگ با ارتفاع ۷۵ متر و عرض پنج کیلومتر، بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب می کند.

تپه ریگان2

نکته قابل توجه در خصوص این تپه ها، خاصیت درمانی تپه های شنی ریگان است؛ بطوریکه بسیاری از گردشگران از استانهای مجاور کرمان برای درمان بیماریهای خود به این تپه ها پناه می آورند و گرمای این تپه ها را نسبت به آب گرمهای مختلف ارجح می دانند. گردشگران با حضور در این تپه ها و با کندن چاله و خوابیدن در میان شنها به تدریج گرمای شنهای کویر را جذب بدن خود می کنند.

تپه ریگان