کدخبر: 13847

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در خصوص سلامت غذا در ایران گفت: نمک و شکر موجود در غذا در ایران بالاتر از حد استاندارد است.

راستان نیوز |

راستان نیوز | رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در خصوص سلامت غذا در ایران گفت: نمک و شکر موجود در غذا در ایران بالاتر از حد استاندارد است.

علی جعفریان روز شنبه در نشست خبری که به مناسب روز جهانی غذا و دارو در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد در پاسخ به سوالی درباره غذای سالم در ایران افزود: غذا دو قسمت دارد، بعد اول از نظر سلامت جسمی یعنی نمک و شیرینی به میزان کافی داشته باشد، سرخ کرده نباشد که براساس گزارش ها میزان نمک و شکرغذاها در کشور بالاتر از حد استاندارد است.

وی تصریح کرد: این ریزفاکتورها جدی است که مردم باید کنترل کنند البته ضوابطی نیز سازمان غذا و دارو در نظر گرفته و سقف تعیین کرده است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: بعد دوم غذا از نظر آلودگی مشکلی نداشته باشد که در این خصوص اگر غذا از اماکن رسمی تهیه شود مشکلی نخواهد داشت.

جعفریان اظهارکرد: به سمت اصلاح پیش می رویم و سعی شده است که محصول ناسالم حذف شود اما تا زمانی که به جایگاه مناسبی نرسیده ایم مردم باید توجه کنند و از مصرف آن خودداری کنند. معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز در ادامه این نشست خبری در خصوص آب سالم گفت: آبی سالم است که طعم، رنگ و مزه نداشته باشد. محمد شریعی افزود: با نظارت همکاران و شرکت آبفا، آب تهران به سلامت کامل رسیده است و هر زمان کوچک ترین مشکلی وجود داشته باشد پیگیری های لازم انجام می شود.

وی توضیح داد: آب چاه ها دارای نیترات بالایی هستند و شرکت آبفا اقدام به رتبه بندی کرده و هرگاه با مشکل کمبود آب مواجه باشیم تلاش می شود از چاه های با نیترات کم استفاده کنیم و از سوی دیگر آب چاه ها را با آب سدها مخلوط می کنند که میزان نیترات آن را کاهش دهند.

ایرنا

ارسال نظر

نظرات کاربران