کدخبر: 10625

کتاب رکوردهای جهانی گینس، نام های تازه ای را به ثبت رسانده است؛ از جمله یک دختر جوان بریتانیایی که بلندترین ریش را در میان زنان جهان دارد.

راستان نیوز |

راستان نیوز | کتاب رکوردهای جهانی گینس، نام های تازه ای را به ثبت رسانده است؛ از جمله یک دختر جوان بریتانیایی که بلندترین ریش را در میان زنان جهان دارد.

"هارنام کور" اهل برکشایر انگلستان است و ۱۵ سانتیمتر ریش دارد. وی که دچار سندروم تخمدان پلی کیستیک است، از زمان بلوغ با اختلالات هورمونی دست به گریبان بوده و به خاطر صورت پرمویی که داشته،

در مدرسه مورد تحقیر هم شاگردی هایش قرار می گرفت. هارنام سالهاست که از طریق کارزارهای مختلف، به ویژه در شبکه های اجتماعی، سعی می کند با قلدری مبارزه کند و به هر کس که به خاطر گرایش جنسی، ظاهر متفاوت یا بیماری، مورد آزار روحی قرار می گیرد، انگیزه و امید زندگی ببخشد.

هارنام در مارس ۲۰۱۶ به عنوان مانکن در هفته مد لندن رژه رفت. این دختر ۲۴ ساله می گوید سنش که کمتر بود هر بار زنان و دختران زیبا را در مجلات و تلویزیون می دید دلش می خواست مانند آنها باشد و مدام به این فکر می کرد که به زندگی خود پایان دهد. اما با حمایت عاطفی دوستان و برادر کوچکش تصمیم گرفت اجازه دهد موها رشد کنند.

وی به مرور زمان اعتماد به نفس خود را به دست آورد و خودش را آنطور که هست پذیرفت و سپس تصمیم گرفت به کسانی که با تحقیر و قلدری دیگران دست و پنجه نرم می کنند، کمک کند.