کدخبر: 23205
راستان نیوز |

  مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران نوشهر گفت: آزادسازی سواحل مازندران نیازمند اعتبار است.

سید وجیه الله موسوی در جمع خبرنگاران درباره برنامه‌های این اداره کل در سال 96  در راستای طرح آزاد سازی ساحل، بیان‌کرد: تا پایان سال ۹۵ حدود ۳۶ کیلومتر از سواحل غرب مازندران آزادسازی شد و امسال نیز به شرط تامین اعتبار و هزینه آزادی سازی ادامه می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه درخواست تامین اعتبار برای این طرح در سال 96 شده است، تصریح کرد: باید زمینه کار را فراهم کرد و طرح آزاد سازی سواحل در امتداد سال گذشته با کمک فرمانداران غرب استان انجام می‌شود.

موسوی در پایان گفت: تاکنون حدود ۳۶ کیلومتر از مجموع ۸۷ کیلومتر سواحل غرب مازندران آزاد سازی شد و بیش از ۵۰ کیلومتر باقی مانده است و بیشترین آزاد سازی نیز در سواحل نوشهر و چالوس انجام شد.

وی با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری و تاکیدات ایشان بر "اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال" اظهار کرد: با توجه به شعار امسال و با توجه به گستردگی منابع طبیعی باید در این زمینه برنامه ریزی دقیقی ارائه کرد.

وی با بیان اینکه منابع طبیعی دستگاهی است که زمینه اشتغال را فراهم می کند، افزود: با تاکیداتی که امسال مقام معظم رهبری در زمینه اشتغال و تولید داشتند باید منتظر برنامه سایر دستگاه ها باشیم تا منابع طبیعی بتوانند کمک کند.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران نوشهر تصریح کرد: این اداره کل راه را برای کسانی که می خواهند در بخش منابع طبیعی سرمایه گذاری کنند تسهیلاتی قرار می دهد تا  علاوه بر جلوگیری از خسارات ،با  توسعه همراه باشد و نیز بتوان اشتغال و تولید ایجاد کرد و این موضوع در دستور کار قرار دارد.

موسوی با اشاره به شناسایی مناطقی که مستعد اشتغال و توسعه هستند، گفت: منابع طبیعی در موضوعاتی چون گردشگری، صنعت و کشاورزی که مستعد است کار می‌کند و مناطقی که قابلیت این بخش‌ها را دارد شناسایی می کند. صنعت بدون منابع طبیعی نمی تواند کار کند. همکاری منابع طبیعی و محیط زیست با سایر دستگاه ها در مازندران و خصوصا غرب استان می‌تواند بسیار کمک ساز باشد.

این مسئول در پاسخ به این پرسش که آیا  منابع طبیعی اراضی ملی را به بخش خصوصی واگذار می‌کند، اظهارکرد: بخش کشاورزی و صنعتی دستورالعمل خاص خود را دارد و اگر شرایط برای واگذاری مهیا باشد با رعایت مسائل فنی و حقوقی اینکار انجام می‌شود.


ایسنا

ارسال نظر

نظرات کاربران