کدخبر: 17846

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان؛

مدیرکل تعزیرات حکومتی، این استان را در گروه استان‌های ارزان‌قیمت کالایی کشور دانست.

راستان نیوز |

 حسین نجف زاده تصریح کرد: با توجه به وضعیت معیشت و سطح درآمد عمومی، قیمت اغلب کالاها در اردبیل به مراتب کمتر از سایر استان‌ها است.

وی افزود: از سویی اغلب اصناف با انصاف برخورد کرده و قیمت‌های منصفانه را برای فروش کالای خود پیشنهاد می‌کنند و در برخی مواقع تخفیفانی نیز ارائه می‌دهند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان این اقدام را یکی از ظرفیت‌های مطلوب گردشگری استان دانست و گفت: به دلیل قیمت پایین اغلب کالاها این استان مطلوب برای حضور گردشگران و مسافران است.

نجف زاده در خصوص تخلفات بازار از جمله گران‌فروشی نیز تأکید کرد: به دلیل اینکه کالای گران چندان فروخته نمی‌شود موضوع گران‌فروشی منتفی است و موارد نادری از پرونده تخلف گران‌فروشی به تعزیرات ارجاع می‌شود.

وی افزود: این امکان وجود دارد که برخی کالاها در مقاطع زمانی خاص یا فصول خاص گران فروخته شود که البته این اقدام تخلف محسوب نمی‌شود و فروشندگان برای سود آفرینی بیشتر قیمت بالاتری برای کالای خاص پیشنهاد می‌دهند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان متذکر شد: تعزیرات حکومتی به صورت مداوم بر روند فعالیت بازار و فروش کالا و خدمات نظارت دارد و هرگونه گزارش مردمی را در کمترین زمان مورد رسیدگی قرار می‌دهد.

به گفته نجف زاده در 9 ماهه نخست سال گذشته هشت هزار و 245 پرونده تخلف کالا و خدمات در استان تشکیل شده بود .

وی افزود: با افت 44 تا 45 درصدی تعداد پرونده‌ها در 9 ماهه نخست سال جاری به پنج هزار و 714 مورد رسیده است و دلیل اصلی کاهش به رکود نسبی حاکم در بازار مرتبط است.

مهر

ارسال نظر

نظرات کاربران