کدخبر: 16485

پایانکار داده نمی شود

شهردار قم گفت: براساس بخشنامه شهرداری و مصوبه کمیسیون ماده پنج استان اجرای نماهای موسوم به رومی در شهر قم ممنوع بوده و از ارائه پایان کار به ساختمان‌های با این نماها خودداری می‌شود

راستان نیوز |

  سیدمرتضی سقائیان نژاد با اشاره به برنامه‌ریزی شهرداری برای کنترل و نظارت بر اجرای نماهای ساختمانی در شهر قم، اظهار کرد: فضای شهرسازی و معماری قم باید متناسب با جایگاه این شهر به عنوان ام‌القرای جهان تشیع و فضای معنوی و در عین حال آب و هوای آن باشد.

شهردار قم به بخشنامه شهرداری برای ممنوعیت اجرای نماهای موسوم به رومی در شهر، اظهار کرد: این مساله در کمیسیون ماده پنج نیز تصویب شده و مراحل اجرایی آن نیز ابلاغ و آغاز شده است.

سقائیان نژاد با تاکید بر اینکه نظارت بر روند اجرای نماها در ارائه پایان کار به شهروندان اجرا می‌شود، افزود: براساس قانون و ضوابط شهری برای ساختمان‌هایی که این موارد را رعایت نکنند پایان کار صادر نمی‌شود.

وی با تاکید بر اینکه در چند مرحله شهروندان و افراد دخیل در ساخت و ساز باید نسبت به اخذ مجوز اقدام کنند، ادامه داد: یکی از این مراحل پایان سازه و یکی پایان نازک کاری و انتهای کار است که در این بخش به دقت ضوابط شهرسازی و معماری بررسی شده و در صورت عدم رعایت، پایان کار ارائه نمی‌شود.

شهردار قم با تاکید بر اینکه نداشتن پایان کار ضرر و زیان‌های جبران ناپذیری برای شهروندان دارد، گفت: امیدواریم شهروندان به ضوابط معماری و شهرسازی احترام گذاشته و آنچه که متناسب با شرایط و جایگاه شهر قم است در ساخت و سازها به کار ببرند.

سقائیان نژاد با بیان اینکه شهرداری برنامه‌های ویژه‌ای برای بهبود شرایط معماری و شهرسازی در قم مد نظر دارد، گفت: ما در چند بخش برنامه‌هایی را آغاز کردیم تا بتوانیم مدیریت مطلوبی بر روند ساخت و ساز و اجرای نماهای ساختمانی و در کل شکل گیری معماری شهر در قم داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: این موارد و ضوابطی که در حوزه معماری و شهرسازی تدوین شده در بلوار پیامبر اعظم که یک محور معنوی و تمدنی در شهر قم خواهد بود نیز رعایت شده و در این بلوار ساخت و سازها متناسب با معماری و شهرسازی اسلامی صورت می‌گیرد.

 

ارسال نظر

نظرات کاربران