کدخبر: 16274

شورای تامین کنندگان دام زنده

رئیس شورای تامین کنندگان دام زنده گفت:با توجه به اعلام انباشتگی دام در بسیاری از استان ها، در دو ماه اخیر تنها به سبب ایراداتی در چرخه توزیع با گرانی کاذب گوشت در بازار روبرو شدیم.

راستان نیوز |

  منصور پوریان با اشاره به گرانی کاذب گوشت در ماه های اخیر اظهار داشت: با توجه به اعلام انباشتگی دام در بسیاری از استان ها، در دو ماه اخیر تنها به سبب مشکلاتی در چرخه توزیع با گرانی کاذب گوشت در بازار روبرو شدیم.

وی با اشاره به اینکه حدود دو میلیون نفر از مصرف کنندگان داخلی به خاطر گرانی گوشت کاهش داشتند، گفت: اگر نظارت و ساماندهی از سوی اتحادیه گوشت گوسفندی در چرخه توزیع صورت نگیرد، بدون شک در این مدت شاهد کاهش بیشتر مصرف کنندگان داخلی محصولات دامی خواهیم بود.

پوریان با بیان اینکه کمبود دام در میادین صحت ندارد، افزود: در شرایط کنونی بنا به اعلام عشایر 85 میلیون راس در کشور وجود دارد که 30 میلیون راس آن بز و بقیه گوسفند است.

به گفته وی علی رغم عرضه روزانه 150 هزار لاشه تنها 60 هزار لاشه در میادین توزیع می شود که درنهایت این امر نوسانات قیمت بازار را رقم می زند.

رئیس شورای تامین کنندگان دام زنده تصریح کرد: نرخ منطقی هر کیلو گوشت گوسفندی 28 هزار تومان، شقه بدون دنبه 30 هزار تومان و گوساله 18 هزار تومان است که به سبب نواقص چرخه توزیع و وجود دلالان با اختلاف 18 هزار تومانی در بازار عرضه می شود.

 

ارسال نظر

نظرات کاربران