کدخبر: 16227

علیرضا سبزعلیپور بدنبال حل مشکل پدرش

فرزند رئیس مرکز تجارت جهانی ایران که روز گذشته به اتهام انتقاد اقتصادی علیه دولت و پرونده سازی علیه وی بازداشت شده، می گوید، در تلاش هست تا وی را از زندانی در حسن آباد به اوین منتقل کند، ولی مسئولان پاسخگو نیستند.

راستان نیوز |

 علیرضا سبزعلیپور با بیان اینکه از شب گذشته که پدرش را به اتهام انتقاد اقتصادی علیه دولت بازداشت و به زندانی در جاده حسن آباد منتقل کردند، خبری از وی ندارد، گفت: در حال پیگیری هستیم که وی را از این زندان که معمولا جای ارازل و اوباش و مجرمان مواد مخدر است، به اوین منتقل کنیم ولی کسی از مسئولان پاسخگو نیست.

فرزند سبزعلیپور روز گذشته خبر داده بود، پدرش به‌دلیل انتقاد از سیاست‌های اقتصادی دولت و بانک مرکزی و پرونده‌سازی علیه وی در حال انتقال به زندان است.

علیرضا سبزعلیپور گفته بود: پدرم به‌دلیل انتقاداتی که از سیاست‌های مالی و بانکی دولت داشته‌ از طرف دادسرای پولی و بانکی در حال انتقال به زندان است.

وی افزود: پدرم در ماه‌های اخیر تذکرات متعددی از طرف بانک مرکزی در خصوص عدم انتقاد از بانک مرکزی دریافت داشته است و خواهان خاموش شدن او شده بودند.

فرزند رئیس مرکز تجارت جهانی ایران ادامه داد: در پرونده‌ای که برای رئیس مرکز تجارت جهانی ایران تشکیل شده نوشته شده است که به‌صورت بی‌محابا علیه وضعیت اقتصادی دولت و بانک مرکزی صحبت می‌کند و موجب تشویش اذهان عمومی شده است و در گفتگو با رسانه‌های داخلی سیاست اقتصادی دولت را به باد انتقاد می‌گیرد.

وی تصریح کرده بود: از طرفی اشاره شده است با توجه به اینکه او اواخر دولت دهم و اوایل دولت یازدهم، مقداری ارز از بانک خریداری کرده است و با توجه به اینکه از دولت انتقاد می‌کند باید ارزهای دریافتی پس گرفته شود.

سبزعلیپور گفت: مدارک مصرف ارز دریافتی در اختیار بانک مرکزی قرار گرفته شده است اما اعلام کرده‌اند که این مدارک مورد تأیید نیست و در لفافه به پدرش گفته شده که از دولت انتقاد نکند تا درِ خزانه به‌رویش باز شود.

وی اضافه کرد: در مرحله اول برای او 5 میلیارد تومان قرار وثیقه صادر شد؛ در حالی که کل ارز دریافتی پدرش حدود یک میلیارد و 200 میلیون تومان است و 200 میلیون تومان ارزش مابه‌التفاوت نرخ ارز دولتی با بازار آزاد (در زمان دریافت) او است.

سبزعلیپور گفت: میزان وثیقه کنونی پدرش به یک میلیارد تومان کاهش یافت؛ اما وی امکان پرداخت این رقم وثیقه را ندارد و درنتیجه اکنون در حال انتقال به زندان است.

وی در پایان افزود: پدرش در حال انتقال به زندانی در جاده حسن‌آباد و در میان اراذل و اوباش و دزدها و کلاهبرداران است تا نتواند از سیاست‌های اقتصادی دولت انتقاد کند.

منبع تسنیم

 

ارسال نظر

نظرات کاربران