کدخبر: 15392

وزارت رفاه و دارایی های به اندازه دارایی یک کشور

وزارت رفاه برخلاف آنچه به نظر می آید، یکی از مهمترین وزارتخانه های اقتصادی و رفاهی کشور را تحت مدیریت خود دارد. وزارتخانه ای که از یک طرف بزرگترین شرکت ها و هلدینگ های اقتصادی کشور زیر مجموعه اش هستند و از طرف دیگر بزرگ ترین بخش های بیمه ای و رفاهی مملکت را تحت سیطره خود دارد.

راستان نیوز |
راستان نیوز | وزارت رفاه برخلاف آنچه به نظر می آید، یکی از مهمترین وزارتخانه های اقتصادی و رفاهی کشور را تحت مدیریت خود دارد. وزارتخانه ای که از یک طرف بزرگترین شرکت ها و هلدینگ های اقتصادی کشور زیر مجموعه اش هستند و از طرف دیگر بزرگ ترین بخش های بیمه ای و رفاهی مملکت را تحت سیطره خود دارد.
 
از بانک و بیمه گرفته تا نفت و پتروشیمی، از دارو و بیمارستان تا سیمان و سد سازی، از کشتیرانی و حمل و نقل تا ساختمان سازی و اپراتور تلفن همراه، همه و همه شرکت های بزرگی هستند با چند هزار عضو هیئت مدیره و مدیر عامل و هیئت امنا !
 
اما انتخاب مدیران این مجموعه های عظیم اقتصادی، چگونه انتخاب می شوند؟ این سوالی است که آقای ربیعی وزیر محترم رفاه به آن پاسخ روشنی نمی دهد و برای گریز از اصل و پشت پرده های انتخاب مدیرانِ این غول های اقتصادی می گوید: " مدیران شرکتی در زیرمجموعه یکی از صندوق‌ها داشتیم که یکی از آنها را منشی یک مدیر سفارش کرده بود! "
 
اما سوال اساسی اینجا است که هزاران مدیر دیگر را چه کسانی سفارش می کنند. صحبت های وزیر محترم را فراموش نکرده ایم که گفت شستا حیاط خلوت نخواهد بود این در صورتی است که مدیران سفارشی همچنان نه تنها شستا که تمام شرکت ها و هلدینگ های مجموعه وزارت رفاه را در اشغال خود دارند.
 
علی ربیعی وزیر رفاه در همایش صندوق‌های بازنشستگی، تنگناها و راهکارها می گوید:
 
امروز تلاش می‌کنیم در آینده فرزندان‌مان دچار بحران نشوند، گفت: صندوق فولاد از مرز بحران عبور کرده اما باید مراقبت کنیم برای صندوق‌های دیگر این اتفاق نیفتد.

 ربیعی افزود: در 50 سال اخیر آگاهانه یا ناآگاهانه وضعیت فعلی صندوق‌ها را رقم زدیم که بخشی ناشی از شوک‌های اقتصادی و بخشی به علت فشارهای سیاسی بوده است. یکی دیگر از اشکالات این است که به جای استقرار نظام چندلایه، صندوق‌ها را تبدیل به صندوق‌های حمایتی کردیم و سال 88 یک مرتبه ضریب حقوق‌ها افزایش پیدا کرد. یک مرتبه در دوره ای 40 درصد به مصارف صندوق فولاد اضافه شد لذا مشخص است که چه اتفاقی می‌افتد.

 

وی ایجاد نظام چندلایه و بیمه اجتماعی فراگیر را مورد تأکید قرار داد و گفت: این نظام اجتماعی فراگیر را دنبال می‌کنیم و سازمان مدیریت در کنار ماست و کار بررسی آن در کمیسیون اجتماعی دولت به اتمام رسیده است.

 

ربیعی تأکید کرد: اصلاحات در صندوق‌ها باید انجام شود. این اصلاحات معطوف به آینده است و نباید افراد فعلی را دچار چالش کند. هر تصمیمی گرفته شود مربوط به شاغلان فعلی نیست.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به اصلاحات ساختاری صندوق‌ها اشاره کرد و گفت: شفافیت باید حاکم باشد. مزایده و مناقصه‌هایمان را باید همه ببینند. ملکی در خیابان فرشته متعلق به صندوق بازنشستگی را به 30 میلیارد فروخته‌اند در حالی که 400 میلیارد تومان ارزش دارد.

 

ربیعی ادامه داد: 33 شرکت بورسی متعلق به صندوق‌ها هستند و 70 درصد سرمایه صندوق‌ها در بورس است. 9 سال حسابرسی در صندوق‌ها صورت نگرفته بود ولی خوشبختانه امروز تا سال 94 انجام شده است.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه باید همه انتصابات را اعلام کنیم، گفت: مدیران شرکتی در زیرمجموعه یکی از صندوق‌ها داشتیم که یکی از آنها را منشی یک مدیر سفارش کرده بود! وقتی مدیرانی را منصوب می‌کنیم باید شفاف اعلام کنیم.

 

وزیر رفاه با بیان اینکه نظام نخبه‌گیری برای صندوق ها را باید ایجاد کنیم، افزود: شرکت‌هایی را به صندوق‌ها دادند که برخی زیان‌ده بودند. اگر می‌خواهیم قضاوت کنیم به رویه ایجاد و حفظ اشتغال توجه کنیم.

 

به گفته وی، ارزش دارایی کل صندوق‌های ما در اقتصاد کشور 25 درصد است. در حالی که در دنیا حدود 60 درصد است.

 

 

ارسال نظر

نظرات کاربران