کدخبر: 21360

کمیسیون عمران موضوع حادثه قطار را بررسی کردند و گفتند که هیچ موضوعی متوجه وزیر نیست. باشد من متهم هستم اما این اتهام را در دادگاه بررسی می‌کنند. کدام دادگاه من را این درباره این موضوع تا به حال محکوم کرده است؟

راستان نیوز |

  عباس آخوندی در آخرین وقت از دفاع از عملکردش در جلسه استیضاح، با بیان اینکه جای رسیدگی به اتهام دادگاه است، گفت: فرمودند که هیات مدیره شرکت راه آهن که انتخاب شده، متخصص نبوده است. من اسامی هیات مدیره و سوابقشان را می خوانم. آقا پور سید آقایی 25 سال سابقه در راه آهن، خدایی 22 سال سابقه در راه آهن، فتح علیها ا 12 سال سابقه، تقی زاده 20 سال سابقه، و آقای آشوری 20 سال سابقه در راه آهن داشته اند. هیات مدیره شرکت راه آهن تا کنون در این حد از تخصص را به خود ندیده است. 

او ادامه داد: اگر به شما گزارشی داده شد اول از خود متهم سوال کنید. می گویند کمیسیون بررسی سوانح غیرقانونی بوده است و چرا معاون راه آهن رییس این کمیسیون است. عزیزان من! درآیین نامه سال 86 آمده که معاون بهره بردای و سیر و حرکت راه آهن رییس و عضو خبره کمیسیون سوانح، دبیر این کمیسیون است. به موجب آیین نامه و مصوبه قانونی. من تعجب می کنم از مطرح کردن این موضوعات در پشت تریبون عمومی. حداقل یک لحظه آیین نامه ها را و بعد اعتراض کنید.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: من خودم رفتم دنبال این موضوع و یک اصلاحیه دادم و گفتم خوب نیست دبیر این کمیسیون، معاونش اجرایی باشد. این پیشنهاد در 31/ 5/ 95 تصویب شده است. خود من پیشنهاد کردم و کسی حرف عجیب و غریبی نگفته است. وقتی آشوری رییس کمیسیون سوانح بوده قانونی بوده است و بعد رییس جدید منصوب شده است. راجع به بحث آیین نامه ها باید بگویم که اخیرا در هیات وزیران من گفتم که ما میخواهیم کمبسیون سوانح از عوامل اجرایی جدا شود.

وی تاکید کرد: می فرمایند که سه سال است کمیسیون بررسی سوانح بازدید نداشته است. هر ماه این کمیسیون به مناطق سفر دارند و بازدید می کنند. می فرمایند مگر در سیبری قطار یخ می زند که در ایران همه قطاهار یخ می زند؟! همان روز حادثه قطار مشهد، 55 قطار اعزام شده و حالا یکی از آن ها نقص فنی داشته و در سیبری هم ممکن است یخ بزند. مگر همین حادثه در یک ماه پیش در آلمان شرقی رخ نداد؟ از آن گذشته می گوبند چرا قطارها ضد حریق نبوده است. همه قطار تا حدی ایمن هستند در برابر آتش و هرچیزی یک استانداردی دارد.

او ادامه داد: کمیسیون عمران این موضوع را بررسی کردند و گفتند که هیچ موضوعی متوجه وزیر نیست. باشد من متهم هستم اما این اتهام را در دادگاه بررسی می کنند. کدام دادگاه من را این درباره این موضوع تا به حال محکوم کرده است؟

آخوندی ادامه داد: آقای دهقانی من به شما احترام می گذارم و به شما علاقمند هستم. حتی یک نفر از نزدیکان من در هیچ قراردادی در وزارتخانه مداخله نداشته است. می فرمایند که راه آهن قرارداد امضا کرده با محمد مهدی احمدی آخوندی، پزشک قطار. این موضوع در استیضاح قبلی هم مطرح شد. ایشان در شرکت رجا بوده و در راه آهن نبوده است، او از دانشمندان ایران است که در علم جنین شناسی متخصص است و حتی دردولت قبل برای او محافظ گذاشته بودند که ترور نشود و موسس جهاد دانشگاهی از سال 61 است، شرکت رجا رفته با دانشگاه بهشتی و ایشان قرارداد بسته است و این موضوع چه ربطی به راه آهن دارد؟ این موضوع شخصی نیست و متعجبم این موضوع چرا مطرح می شود.

خبرآنلاین

 

ارسال نظر

نظرات کاربران