کدخبر: 21352

کمال کامیابی‌نیا

کمال کامیابی‌نیا، هافبک پرسپولیس، بازیکنی بود که در شهرآورد ۸۴ غیبتش خیلی خوب به چشم آمد.

راستان نیوز |

   هافبکی که از دید بسیاری در ترکیب پرسپولیس نقش محوری دارد،پای پرواز مصاحبه‌ای اختصاصی با ما داشت.

از باخت در شهرآورد شوکه شدی؟

بله، تیم ما آن روز خیلی خوب ظاهر شد اما شاید در عرض دو، سه دقیقه همه چیز به هم خورد. گل سوم هم یک‌جورهایی مانند یک آب سرد بر پیکره تیم ما بود. با این وجود ما صدرنشین هستیم و خدا را شکر بازیکنان با ریکاوری‌ای که کردند، برگشتند و تیم سپاهان را در دیداری زیبا و مهیج شکست دادند.

اما نمی‌توانی منکر این موضوع شوی که صدرنشینی با شکست رقیب دیرینه، دلچسب‌تر می‌شد.

قطعاً این نکته‌ای که می‌گویید، درست است چون هواداران ما خیلی خوشحال‌تر می‌شدند اما به هر حال شرایط گاهی اوقات طوری رقم می‌خورد که کار واقعاً سخت می‌شود. ما در شهرآورد متأسفانه خوش‌شانس هم نبودیم وگرنه نمی‌باختیم. به هر حال هرچه بوده، گذشته و ما فقط به قهرمانی فکر می‌کنیم تا به هواداران هدیه بدهیم.

شب قبل از شهرآورد با وجود محرومیت در اردو حاضر شدی؟

بله پیش از شهرآورد در اردوی تیم‌مان حاضر شدم، پیش از بازی با سپاهان هم به اردو رفتم و خدا را شکر می‌کنم که تیم‌مان در این بازی هم موفق شد پیروز شود.

شهرآورد را در خانه تماشا کردی؟

بله و خیلی هم حرص خوردم. باور کنید آن شب و دو شب بعد از آن، از فرط ناراحتی دو، سه شب با قرص خوابیدم.

بعضی‌ها بعد از شهرآورد خیلی ایراد گرفتند که پرسپولیس خیلی به یک بازیکن متکی است.

به هر حال این اتفاقات افتاد و در تفکرات برانکو هم تأثیر گذاشت اما صرف‌نظر از این مسائل، پرسپولیس به یک بازیکن متکی نیست و غیبت من شاید یک کوچولو در شرایط پرسپولیس تأثیر گذاشته باشد.

عملکرد حسین ماهینی که در شهرآورد جای تو بازی کرد را چگونه ارزیابی کردی؟

حسین ماهینی کاپیتان دوم پرسپولیس است و یکی از بهترین، متعصب‌ترین و وفادارترین بازیکنان. حسین هم زحمت خودش را کشید اما باید این را در نظر بگیرید که ماهینی بازیکنی است که سال‌ها در پست مدافعان کناری کار کرده و این خیلی سخت است که یک بازیکن در پست غیرتخصصی‌اش کار کند. آن هم در شرایطی مثل شهرآورد و آن اتفاقات عجیب که افتاد.

فکر نمی‌کنی اگر احمد نوراللهی در پرسپولیس می‌ماند، بهتر بود؟

قطعاً اگر احمد می‌ماند، خیلی بهتر بود اما در فوتبال گاهی اوقات اتفاقاتی می‌افتد که هیچ‌کس فکرش را نمی‌کند. مثلاً در همین بازی بارسا و پاری‌سن‌ژرمن چه کسی فکر می‌کرد که بارسا با آن نتیجه تحقیرآمیز بازی را واگذار کند؟

در بازی نفت هم که محروم هستی، این کمبود مشکل‌ساز نمی‌شود؟

من فکر می‌کنم در حق من یک مقدار اجحاف شد. کلمه‌ای که من گفتم اصلاً ناسزا نبود و آن‌قدر جریمه نداشت. من در آن لحظه بازی تحت فشار بودم و ضربانم بالا بود. قبول دارم که اشتباه کردم و جریمه‌اش را هم دادم و بلافاصله بعد از بازی هم از داور و کمک‌هایش عذرخواهی کردم اما محرومیت و... واقعاً سختگیرانه بود. امیدوارم با نامه‌ای که باشگاه نوشته، کمیته انضباطی مرا ببخشد و فرصت بازی در تیم محبوبم مقابل نفت، آن هم در حساس‌ترین شرایط را از من نگیرد.

ربیع‌خواه و شهاب کرمی هم جدا از ماهینی در پست تو بازی کردند، عملکردشان را چگونه ارزیابی کردی؟

ربیع‌خواه در پست هافبک دفاعی خوب کار کرد و به نظرم می‌توان به او اتکا کرد. شهاب هم بازیکن خوبی است که مدت کمی با ما تمرین کرده و حتماً شرایطش با هماهنگی بهتر، بیشتر خواهد شد.

در حالی امیدواری بخشیده شوی که سیدجلال هم امیدوار بود اما بخشیده نشد.

شرایط من با سیدجلال فرق می‌کند و من خیلی امیدوارم، از این گذشته قوانین محرومیت در کشور ما واقعاً سختگیرانه است و مثلاً در بعضی از کشورها با ۷ کارت، بازیکن، دو بازی را از دست می‌دهد و...

در زمان پنالتی رامین و طارمی چه حالی داشتی؟

ابتدا فکر کردم رامین می‌خواهد چیپ بزند اما انصافاً حرکت، حرکت خیلی قشنگی بود که واقعاً به زیبایی اجرا شد.

نترسیدی؟

چرا! خیلی ترسیده بودم و داشتم سکته می‌کردم! اما فکر می‌کنم این پنالتی دفعه آخرشان بود و دیگر تکرار نمی‌شود.

از پنالتی زدن رامین و مهدی طارمی به آن شکل خاص خبر داشتید؟

اصلاً، آن پنالتی خاص رامین و مهدی یک راز دونفره بود که فقط خودشان از آن خبر داشتند. این دو بعد از تمرین مانده بودند و آن‌طوری با یکدیگر کار کرده و هماهنگ کرده بودند.

احسان حاج‌صفی معتقد بوده که داور، بازی را برای پرسپولیس درآورده.

بالاخره وقتی تیمی می‌بازد، از این حرف و حدیث‌ها پیش می‌آید ولی همه دیدند که سه پنالتی گرفته شده هم کاملاً به درستی گرفته شده بود.

جریان شوخی‌ات با کریم باقری چه بود؟

آقاکریم همیشه ما را حمایت می‌کند. حتی بعد از بازی هم که اخراج شدم، آقاکریم به من زنگ زد و کلی دلداری داد و گفت ناراحت نباش و در ادامه هم گفت خدا را شکر که آن بازی را بردیم و...

چطور در تمرین آخر پرسپولیس برای دقایقی دروازه‌بان شده بودی؟

با آقاسید تمرین پنالتی می‌کردیم؛ تمرینی که کری شدیدی هم بین ما درگرفت و البته آقاسید هم جنگ پنالتی‌ها را از من برد و بعد مجبور شدم دیگر!

در خصوص دیدار با الهلال در عمان بگو!

ما آنالیز دقیقی داریم و با هوادارانی که مطمئن هستیم تنهای‌مان نمی‌گذارند. من اصلاً نگران رویارویی با الهلال نیستم و ان‌‌شاءالله پیروز می‌شویم و گام اول را محکم برمی‌داریم.

در لیگ قهرمانان آسیا تاکنون قهرمانی نداشته‌اید؟

قهرمانی در آسیا، برنامه‌ریزی خیلی خوبی می‌خواهد. البته ما هم تمام تلاش‌مان را برای موفقیت در آسیا انجام خواهیم داد و برای قهرمانی چیزی کم نداریم.

در بین حریفان همگروه‌تان، کدام تیم از بقیه قوی‌تر است؟

الهلال و الریان تیم‌های خوبی هستند اما الوحده طبق اطلاعاتی که شنیدم، در خط دفاعی واقعاً ضعیف است.

خبرورزشی

 

ارسال نظر

نظرات کاربران