کدخبر: 20623

جوانان منصوریان، نسل جدید آبی پوشان؛

سرمربی استقلال با تبدیل گروهی از جوانان به نسلی جدید در استقلال برای هواداران تیمی جوان ایجاد کرده است.

راستان نیوز |

   در روزی که منصوریان برای پیروزی در آن به دنبال استخدام ستاره های گران قیمت و نامداری از جمله تیموریان و چپاروف بود، تیم جوان استقلال توانست با ارائه نمایشی قابل قبول برابر السد قطر، راهی مرحله بعد شود.


سرمربی استقلال در این دیدار آبی ها را با استفاده از شش بازیکن زیر بیست و پنج سال یعنی رابسون جانواریو، میلاد زکی پور، بهنام برزای، امید نورافکن، مجتبی حق دوست و کاوه رضایی روانه میدان کرد و در کنار این بازیکنان البته علی قربانی 26 ساله نیز حضور داشت تا اسکلت ترکیب استقلال را در حساس ترین بازی فصل آبی ها، جوانان تشکیل دهند. منصوریان در ادامه بازی به فرشید اسماعیلی و محسن کریمی که سن آنها نیز کمتر از 23 سال است بازی داد تا حتی تعویض های او نیز در حوالی همین محدوده سنی باشد. به این لیست باید ستاره هایی مانند حسین حسینی، مجید حسینی و البته روزبه چشمی را نیز اضافه کرد.


سرمربی آبی ها پیش از دیدار با السد، این نبرد بین المللی را "آزمون بزرگ جوانان استقلال" نامیده بود و بسیاری از کارشناسان بعد از درخشش این جوانان در لیگ برتر، مشخص شدن عیار و اندازه ی این تیم را به بعد از دیدار با السد قطر موکول کرده بودند. اتفاقی که بعد از 120 دقیقه جنگ تمام عیار جوانان استقلال برابر میلیاردرهای قطری رخ داد تا بازیکنانی که در روزهای سخت زمستان منصوریان عصای دست او شدند، نمره ی قبولی بگیرند و دیگر انتقادی آنها را تهدید نکند.


پرورش یک نسل بازیکن جوان در استقلال در اواسط دهه هشتاد توسط امیر قلعه نویی بعد از سه سال به قهرمانی در لیگ منجر شد و این نسل در سالهای بعد حتی استقلال را به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا رساندند و پایه گذار سه قهرمانی در لیگ برتر شدند. نسلی متشکل از جوانانی مانند خسرو حیدری، پیروز قربانی، امیرحسین صادقی، مجتبی جباری در کنار وحید طالب لو، سیاوش اکبرپور و غیره که برخی از آنها محصول آکادمی استقلال بودند و برخی ستاره های جوان دیگر تیم های لیگ برتری.


حالا علیرضا منصوریان که حضور او بعد از نزدیک به یک دهه در چرخش مربیان استقلال تغییر نسل ایجاد کرد، با تزریق نزدیک به 8 بازیکن نه به تمرینات و سکوهای استقلال بلکه به ترکیب اصلی این تیم در دیدارهای بزرگ، آبی ها را درگیر یک تغییر نسل کرده که البته هزینه آن یک نیم فصل تلخ مانند آنچه آبی ها در تابستان و پاییز تجربه کردند، بود.


منصوریان با هزینه های سنگینی که در نیم فصل اول تحمل کرد حالا تیمی جوان را تحویل هواداران استقلال داده و امیدوار است تا با حوصله هواداران خود او ثمره این تغییر نسل را با استقلال در لیگ های آینده بچشد. انتظاری که با ادامه درخشش این جوانان که حالا باید به آنها لقب نسل جدید آبی ها را اطلاق کرد، انتظاری درست و معقول به نظر می رسد.

ورزش سه

ارسال نظر

نظرات کاربران