کدخبر: 18369

معرکه سر مربی تیم ملی وارد فاز جدیدی شد

این بار کسی از خبر استعفای کی روش نه تعجب کرد و نه نگران شد! امروز برای چندمین بار شنیدیم که کی روش استعفا کرده است.

راستان نیوز |

  در حالیکه همه فوتبال دوستان بخوبی می دانند که، علیرغم اعلام استعفاهای مکرر سرمربی تیم ملی طی سال های حضور در ایران، از سوی عوامل فدراسیون فوتبال یا رسانه ها، حتی یک بار هم کلمه استعفا بصورتِ شفاهی از دهانِ مرد پرتغالی بیرون نیامده است چه رسد به یک استعفای واقعی و کتبی!

 اما سوالی که مطرح می شود این است که، پس علتِ ادامه دار شدنِ استعفاهای سریالی و ظاهری کی روش چیست؟

این رفتارِ سرمربی تیم ملی فوتبال ایران را می توان از دو منظر بررسی کرد. اول روحیاتِ فردی و روحی شخصِ کی روش و دوم مجموعه ای که او را به استخدام خود درآورده است.

در خصوص مورد اول، همه چیز بر می گردد به روحیاتِ فردیِ کارلوس کی روش و سوابقی که او در دورانِ مربی گری حرفه ای خود، داشته است و می تواند به شناخت روحیات وی منجر شود.

کارلوس کی روش، بعد از سالها که همواره نفر دوم یا مربی درجه دو یا سه اروپایی به حساب می آمد، زمانی به ایران وارد شد که درآمد دولتِ وقت، از دلارهای نفتی بسیار بالا رفته بود و رئیس فدراسیون فوتبال قبل از قطعی شدن قرارداد، تائید صلاحیتِ او را ابتدا، از مجری برنامه پرمخاطب ورزشی تلویزیون در مقابل دوربین گرفت و سپس قراردادش را در دفتر وزیر وقت ورزش به امضا رساند.

قراردادی که زوایای پیدا و پنهانی داشت بطوریکه فدراسیون فوتبال در آن قرارداد، از پیش باخته بود و همه بندها حکایت از آن داشت که مربی درجه دوی اروپایی که دوران استراحتش در فوتبال، بیشتر از زمان های فعالیتش بوده است، می تواند حتی رئیس فدراسیون را هر لحظه که اراده کند، به چالش بکشد!

بعد از صعود به جام جهانی و بازی با آرژانتین و تمجیدهای عجیب و غریب همان مجری معروف، از آقای سرمربی، به دلیل اینکه تیم ملی ایران گل های بیشتری دریافت نکرده است و توانسته فقط با یک گل شکست بخورد، موجب بالا رفتن محبوبیت او شد تا جایی که باخت تیم ملی با نتیجه سه بر یک به بوسنی، هرگز مورد تحلیل قرار نگرفت.

پس از این محبوبیت، و شناختی که مرد پرتغالی از روحیاتِ مردم ایران ( که تحت تاثیر تبلیغات، شخصی را تا حد پرستش بالا می برند ) و مسئولان اجرایی، حتی در رده بالا ی کشور ( با طمع کسب رای در انتخابات از همان مردم ) پیدا کرده بود، ( البته در کنار مشورت های گروهی خاص از هموطنانِ فدایی ایشان که هیچ منافعی هم در تیم ملی ندارند! )، نه تنها توانست مربیان ایرانی را با کمک گروهی که بصورت سازمان یافته از وی حمایت می کنند، بی ارزش کند( با عناوینی چون موتور گازی ) بلکه تمام صداهای انتقادی را در نطفه خفه کرد.

وی با درک کامل از همین شرایط، و با استفاده از حربه استعفا، همواره توانسته به خواسته های شخصی اش برسد. فراموش نکرده ایم که در قضیه لباس های تیم ملی ایشان یکبار استعفا کرد و بهانه اش حمایت از بازیکنان تیم ملی بود، در حالیکه به محض دریافتِ مبلغی از شرکت مربوطه، دیگر هیچگاه از آن لباس ها انتقاد نکرد!

اما با مطرح شدنِ دوباره استعفا از قولِ وی برای چندمین بار، نه تنها کسی آن را جدی تلقی نمی کند بلکه مردم منتظرند ببینند برخلاف ظاهر فریبنده این استعفاها، که القا می شود هدفی مقدس در پشت آن است، این بار در پشت پرده چه امتیازی از مسئولینِ مملکتی خواهند گرفت!

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

نظرات کاربران
  • لنگ بی افتخار

    یعنی رئال مادرید و تیم ملی پرتقال مربی درجه 2 و 3 داشته؟! نویسنده لنگی بجا چرت نوشتن برو بفکر تیم بی افتخارت باش 10 ساله جام نگرفته و امسال هم اگه نگیره مربی درجه یکت یعنی برانکو 3 ساله هیچ افتخاری نداره.حالا مهم نیس تایید کنی یا نه مهم اینه خودت میخونی و بفکر فرو بری که چرا 10 ساله تحقیر میشی البته دلیل اصلیش پول حرومیه که برادر سپاهی جناب هدایتی از بیت المال رشوه میده به ماشین سازی و بقیه که جلو لنگ ببازن .با بدترین بازیکنهای تاریخ تیم ملی بهترین نتایج تاریخ ایران رقم خورده و 5 ساله به هیچ تیم اسیایی نباختیم و 6 بازی متوالیه کره جنوبیو میبریم.پ.ل حروم هایتیو بدین کیروش هم لنگ از حرومی در میاد هم تیم ملی با قدرت ادامه میده

  • ناشناس

    بقول معروف داره خودشو برای مردم ... میکنه