کدخبر: 17895

سعودی‌ها با تهدید و ایجاد ترس رای گرفتند

یکی از کارشناسان عربستانی دست به افشاگری زد و اعلام کرد که اعضا مجمع با اعمال تهدید آراء خود را به کاندیدا مورد نظر دولت دادند.

راستان نیوز |

  انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال عربستان دو روز پیش در حالی برگزار شد که به طرز مشکوکی 5 عضو کمیته ملی المپیک عربستان در این انتخابات شرکت نکردند و این انتخابات را تحریم کردند.

انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال عربستان با 4 کاندیدا برگزار شد که در نهایت عادل عزت با کسب اکثریت آراء به عنوان رئیس جدید فدراسیون سعودی انتخاب شد.

پس از افشاگری رئیس کمیته ملی المپیک عربستان از تقلب در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال این کشور خبر داد اکنون عبدالعزیز الغیامه، ناقد و خبرنگار ورزشی روزنامه الشرق الاوسط از تهدیدهای ماموران کمیته برگزاری انتخابات پرده برداشت.

خبرنگار الشرق الاوسط در برنامه تلویزیونی «کوره» دست به افشاگری زد و گفت: 3 یا 4 روز قبل از برگزاری انتخابات یعنی یک هفته قبل از انتخابات تحقیقات لازم اجرا می‌شود تا رای دهندگان در سلامت کامل رای دهند. این تحقیقات صورت گرفته از سوی کمیته برگزاری انتخابات از اعضا انجمن تماما به همراه تهدید و ایجاد ترس بوده است. و آنها صراحتا اعلام کردند که به فلانی رای ندهید. حتی تاجایی پیش رفتند که آنها را تهدید کردند که بعد از انتخابات تحقیق خواهند کرد که آیا به آن شخص رای دادند یا نه؟ این به چه معنی است!

وی در ادامه افشاگری‌هایش عنوان کرد: این حرف‌های من نیست که خودم بیان کرده باشم بلکه این چیزی است که کاندیداها بعد از انتخابات گفتند ولی آنها جرات افشاگری ندارند.

این کارشناس ورزشی در حال ادامه کلامش بود تا دومین نکته را درباره تقلب در این انتخابات عنوان کند که مجری شبکه با مغلطه کلامش را قطع کرد و عنوان کرد که بخش اول کلامش مبهم است و ناتمام مانده و چگونه به بخش دوم می‌رود.

با این اظهاراتی که از سوی این خبرنگار ورزشی عربستانی مطرح شده است نشان دهنده تقلب واضح سعودی‌ها در این انتخابات است زیرا آنها با زور و تهدید اعضا، رئیس فدراسیون فوتبال را انتساب کردند و این دخالت واضح دولت بر امور ورزش است و کمترین مجازات این اقدام تعلیق فدراسیون عربستان است.

فارس

ارسال نظر

نظرات کاربران