کدخبر: 17875

قوانین انضباطی لیگ برتر تغییر کرد

قوانین مسابقات فوتبال لیگ برتر دستخوش تغییرات عجیبی شد.

راستان نیوز |

 اتحادیه فوتبال انگلیس (FA) دست به تغییرات جدیدی در قوانین انضباطی مسابقات لیگ برتر زد که از حالا در بازی‌های باقی‌مانده فصل اجرا می‌شود. بر اساس تغییرات صورت گرفته از این پس در مسابقات لیگ برتر بازیکنی که 10 کارت زرد بگیرد، در بازی بعدی تیمش محروم خواهد بود، این در حالی است که پیش از این بازیکنان لیگ برتری با دریافت 5 کارت زرد از حضور در بازی بعدی تیم‌شان محروم می‌شدند.

بر اساس این قانون، بازیکنانی که همین حالا چهار کارت زرد دارند، دیگر نیازی نیست نگران محرومیت احتمالی‌شان با دریافت کارت پنجم باشند و در واقع 6 کارت زرد دیگر برای محرومیت از یک بازی جا دارند. اگر بازیکنی هم 20 کارت زرد در طول فصل بگیرد، پرونده بازیکن مورد نظر برای گرفتن تصمیمات لازم به کمیسیون تنظیم مقررات می‌رود که موضوعی غیرعادی خواهد بود.

بر اساس گزارش «دیلی میل» این قوانین در واقع خیال مربیان بابت از دست دادن بازیکنان خود بابت دریافت کارت زردهایی احمقانه از جمله وقت‌ تلف‌کردن، زدن عمدی توپ به بیرون از زمین و در آوردن پیراهن پس از گلزنی را راحت می‌کند.

قانون دیگری که دستخوش تغییر شد این است که از این پس بازیکنی که قصد زدن ضربه شروع مجدد یا ضربه شروع بازی از میانه میدان را دارد، دیگر حق پاس دادن رو به جلو در نیمه زمین حریف را ندارد و حتماً باید رو به عقب و به یکی از هم‌تیمی‌هایش پاس دهد.

قانون جدید دیگر این است که داور این اجازه را پیدا می‌کند که پیش از آغاز بازی و در جریان گرم کردن بازیکنان دو تیم و یا در تونل منتهی به زمین به بازیکنانی که مرتکب تخلفات انضباطی و یا درگیری با یکدیگر می‌شوند، حق دادن کارت را دارد. نمونه این مورد هم درگیری پاتریک ویرا از آرسنال با روی کین از منچستریونایتد در تونل ورزشگاه هایبوری در سال 2005 بود که در آن زمان داور حق جریمه این دو بازیکن را با کارت‌هایش نداشت.

ارسال نظر

نظرات کاربران