کدخبر: 17839

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان از ریزش ساختمانی در شهرک فرهنگیان همدان بر اثر عدم رعایت اصول ایمنی در ساخت‌وساز خبر داد.

راستان نیوز |

محمدرضا بیاناتی، اظهار کرد: آتش‌نشانان همدان 7 مصدوم حادثه ریزش ساختمان در حال ساخت در شهرک فرهنگیان را از لابلای آوار خارج و برای مداوا به مراکز درمانی اعزام کردند.

وی افزود: ساعت 11و 31 دقیقه روز یک‌شنبه 12 دی‌ماه سامانه 125 این سازمان گزارشی از ریزش یک ساختمان در حال ساخت دریافت کرد.

بیاناتی تصریح کرد: با دریافت این گزارش بلافاصله 3 اکیپ عملیاتی از ایستگاه‌های مرکزی، 15 و 17 به نشانی اعلام شده در شهرک فرهنگیان اعزام شدند.

مدیرعامل آتش‌نشانی همدان اظهار کرد: آتش‌نشانان در کمترین زمان ممکن و 3 دقیقه پس از اعلام خود را به محل حادثه رسانده بودند و در بررسی‌های اولیه مشاهده کردند سقف تازه بتن‌ریزی شده یک ساختمان در حال ساخت ریزش کرده و باعث مصدومیت 6 نفر از کارگران شده است.

وی خاطرنشان کرد: آتش‌نشانان ضمن ایمن‌سازی محل حادثه به منظور جلوگیری از بروز حادثه مجدد، با رعایت دقیق اصول ایمنی مصدومان حادثه را به خارج از ساختمان تخریب شده انتقال و به عوامل اورژانس تحویل دادند.

وی اضافه کرد: در این حادثه یک زن که در ساختمان مجاور محل حادثه سکونت داشت نیز به علت وحشت ناشی از وقوع حادثه دچار حمله عصبی شده بود که برای مداوا در اختیار امدادگران اورژانس قرار گرفت.

بیاناتی درباره علت وقوع حادثه فوق خاطرنشان کرد: طبق گزارش اولیه عدم رعایت اصول ایمنی در حین ساخت‌وساز و تحمیل بار اضافه به پایه‌های مستحکم نشده ساختمان عامل وقوع این حادثه بوده است.

ارسال نظر

نظرات کاربران