کدخبر: 17040
راستان نیوز |

  پنج سارق که پس از تخریب دیوار برج‌های درحال ساخت، تجهیزات گران قیمت جرثقیل‌ها را به سرقت می‌بردند پس از دستگیری به ۱۳ سرقت اعتراف کردند.

 ساعت ۳ صبح ۲۹ آبان امسال مرد جوانی با پلیس تماس گرفت و درحالی که خود را سریدار برج درحال ساخت درمحله آجودانیه معرفی می‌کرد گفت: دقایقی پیش متوجه شدم سه مرد پس از سوراخ کردن دیوار وارد حیاط برج در حال ساخت شده و ۲ دستگاه موتورژنراتور، ۵ دستگاه موتور جرثقیل‌های سنگین و چند وسیله دیگر را سرقت کردند. متهمان قصد سرقت دو موتور دیگر را داشتند که من متوجه شدم و سر و صدا کردم اما آن‌ها سواربر خودرو زانتیا از محل گریختند.

به دنبال این شکایت، مأموران راهی محل ساخت برج شده وتلاش برای دستگیری عاملان سرقت آغاز شد. هنوز ۲۴ ساعت از این سرقت نگذشته بود که سرایدار‌‌ همان برج با مأموران کلانتری ۱۶۴ قائم تماس گرفت و از بازگشت سارقان به ساختمان نیمه ساز خبر داد. بلافاصله مأموران گشت پلیس وارد عمل شده و چهار سارق را سوار بر خودرو پژو ۲۰۶ غافلگیرکرده و آن‌ها را به دام انداختند. چهارمین عضو باند که با دیدن مأموران به بالای درخت گریخته بود، نیز دستگیر شد.

پس ازبازجویی‌های مقدماتی، مته‌مان برای تحقیقات فنی به شعبه اول بازپرسی دادسرای ویژه سرقت منتقل شدند وتحت بازجویی قرارگرفتنداما منکرسرقت‌ها شدند.

با این حال سردسته باند که چاره‌ای جز بیان حقیقت نمی‌دید به سرقت‌های سریالی ازبرج‌های درحال ساخت شمال شهر، با همدستی چهار مرد دستگیر شده اعتراف کرد. تامدتی قبل روی جرثقیل ودرساختمان‌های درحال ساخت کار می‌کردم تا اینکه بیکارشدم.

ازآنجا که می‌دانستم وسایل با ارزشی دراین ساختمان‌ها وجود دارد با همدستی دوستانم نقشه سرقت‌ها را طراحی واجرا کردیم. دراغلب سرقت‌ها با خودرو زانیتا به محل می‌رفتیم اما برای آنکه لو نرویم بعضی مواقع خودرویی را کرایه می‌کردیم. مثلاً در سرقت آخر خودرو ۲۰۶ یکی ازبچه محل‌هایمان را کرایه کرده و به او ۶۰۰ هزار تومان هم بابت اجاره ماشین‌اش پرداختیم. تا به حال ۱۳ سرقت به این شیوه انجام داده‌ایم.

پنج متهم جوان پس ازپایان بازجویی‌ها به دستور بازپرس نصرتی روانه پلیس آگاهی شدند تا تحت بازجویی‌های بیشترقرارگیرند.

ایران

ارسال نظر

نظرات کاربران