کدخبر: 11364

عذرخواهی سعیدمرتضوی از جرم قتل با آنکه اصرار داشت بگوید عمدی در آن نبوده، پدیده مهمی در تاریخ سیاسی معاصر کشور ماست. اهمیت این پدیده نه به عمق حادثه کهریزک که به شخص او برمی گردد. مرتضوی گرچه ظاهرا یک چهره و مقام دست چندم است،اما بیش از مدیران طرازهای بالاتر نقش ایفاکرده،حاشیه داشته و خبرساز بوده است.

راستان نیوز |

راستان نیوز | عذرخواهی سعیدمرتضوی از جرم قتل با آنکه اصرار داشت بگوید عمدی در آن نبوده، پدیده مهمی در تاریخ سیاسی معاصر کشور ماست. اهمیت این پدیده نه به عمق حادثه کهریزک که به شخص او برمی گردد. مرتضوی گرچه ظاهرا یک چهره و مقام دست چندم است،اما بیش از مدیران طرازهای بالاتر نقش ایفاکرده،حاشیه داشته و خبرساز بوده است.

  محمد مهاجری: درسال1379 و در دوره ریاست شعبه1410دادگاه مطبوعات، دوعبارت"بستن فله ای مطبوعات" و "مقابله با روزنامه های زنجیره ای" علیه وله او ساخته شد.در سالگرد واقعه کوی دانشگاه نیز او در مسند قضایی اش نقش داشت.بعدها و با ارتقا به مقام دادستانی تهران،در حوادث سال88 ،تمام کیفرخواست های دستگیرشدگان فتنه، با امضای او به دادگاه رفت. و مهمتر از همه داستان مرموز کهریزک با نام او عجین شد.سپس در دولت احمدی نژاد، مدیریت یکی از پولدارترین سازمانهای دولتی(سازمان تامین اجتماعی) را برعهده گرفت و با بابک زنجانی هم پرونده شد.

در قضیه یکشنبه سیاه مجلس هم پای او در میان بود. همه این رخدادها حکایت از مهم بودن این آدم می کند. صرفنظر از حملات روزهای اخیر اصلاح طلبان و سکوت کاملا معنادار اصولگرایان ، می شود به پدیده مرتضوی، جدی تر پرداخت. هرگونه تحلیل در باره شخص و شخصیت او بدون داشتن اطلاعات دقیق وکافی، بیراهه و کجراهه است. سعیدمرتضوی جعبه سیاه رخدادهای مهم سیاسی سالهای 78 تا به امروز است و در برخی موارد،شاه کلید . اطلاعاتی که او در سینه دارد،نقشه راهی است که می تواند راهنمای هر دو جناح سیاسی کشور باشد.

این اطلاعات می تواند در مصاحبه های مفصل روزنامه نگاران باتجربه و باسواد کشورمان از مرتضوی گرفته شود. اطلاعاتی که حیف است مکتوم بماند و چه بسا،کسانی هستند که دوست ندارند منتشر شود.

خبرآنلاین

ارسال نظر

نظرات کاربران